RAPORT

Pogarda

„Margot" jako Matka Boska. Jest doniesienie do prokuratury

Grafika oburzyła m.in. Jana Strzeżka (fot. Twitter.com/JanStrzezek)
Grafika oburzyła m.in. Jana Strzeżka (fot. Twitter.com/JanStrzezek)

Najnowsze

Popularne

Warszawski radny i wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek złożył doniesienie do prokuratury w związku z grafiką przedstawiającą Michała Sz.,„Margot” jako Matkę Boską. Zdaniem polityka, ilustracja może naruszać art. 196 Kodeksu karnego.

„Bardziej cenię Margot niż Karola Wojtyłę”. Wpis spodobał się warszawskiej radnej

Warszawska radna Agata Diduszko-Zyglewska „polubiła” na Twitterze kontrowersyjny wpis. „Bardziej cenię Margot niż Karola Wojtyłę” – napisał jeden z...

zobacz więcej

„Ukrywają się pod stroną na Facebooku, oczekują tolerancji, ale sami plują na wartości wyznawane przez większość społeczeństwa” – pisał w niedzielę Jan Strzeżek i zapowiadał, że skieruje sprawę do prokuratury.

Chodziło o grafikę przedstawiającą Michała Sz. pokazującego środkowy palec i napis: „Polska ty ch*** przestań mi Margo aresztować”. Zdjęcie wystylizowano jednak na obraz Matki Boskiej.

Autorami grafiki miały być osoby prowadzące profil „Polski Znak Bylejakości”. W poniedziałek konto na Facebooku już nie istniało. Jednak polityk wywiązał się ze złożonej dzień wcześniej obietnicy.

„Złożyłem doniesienie do prokuratury z art. 196 kk w związku z obrzydliwą grafiką przedstawiająca Michała Sz. jako Matkę Boską. Mam nadzieje, że prokuratura znajdzie autorów tej grafiki, ukrywających się za stroną w internecie, a sąd nie będzie pobłażliwy” – skomentował Jan Strzeżek.

„Margot” wulgarnie o Polsce. Socjolog: Chodzi im o uczynienie normy z zachowań nieakceptowanych

Michał Sz. ps. „Margot”, aktywista LGBT, który w piątek opuścił areszt, zdążył już zabrać głos. Wpis na profilu „Stop bzdurom”, w wulgarny sposób...

zobacz więcej

Przypomnijmy, że artykuł 196 Kodeksu karnego mówi o tym, że „kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".

Wcześniej – w piątek – Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował o zwolnieniu z aresztu aktywisty LGBT Michała Sz., przedstawiającego się jako Małgorzata Sz. "Margot".

Aktywista spędził w izolacji trzy tygodnie. Podejrzany jest o udział w zbiegowisku, zaatakowanie działacza fundacji pro-life oraz zniszczenie pojazdu należącego do fundacji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej