RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wypadek miejskiego autobusu. Są ranni

Wyznaczono objazdy (fot. Policja)
Wyznaczono objazdy (fot. Policja)

Sześć osób odniosło obrażenia w zderzeniu autobusu miejskiego i ciężarówki na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Wieszowa (powiat tarnogórski), dwie z nich będą wymagały leczenia w szpitalu, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Droga jest zablokowana – podała policja.

Awaria „Czajki”: fala ze ściekami na Wiśle dotarła do Płocka

Po sobotniej awarii rury przesyłowej do oczyszczalni ścieków „Czajka” w Warszawie fala z nieczystościami na Wiśle dotarła w okolice Płocka. Z...

zobacz więcej

Podkom. Damian Ciecierski z komendy policji w Tarnowskich Górach powiedział, że do wypadku doszło w poniedziałek ok. 7.30 na ul. Bytomskiej (dk 94).

– Wstępnie ustaliliśmy, że 49-letni kierowca ciężarówki prawdopodobnie nie zachował należytej ostrożności i wjechał w tył autobusu komunikacji miejskiej, który zatrzymał się na przystanku i wypuszczał już pasażerów – powiedział policjant.

W wypadku sześć osób zostało rannych, po przebadaniu przez lekarzy okazało się, że dwie z nich wymagają hospitalizacji – do szpitala trafiła 57-letnia kobieta i 50-letni mężczyzna. Doznali ogólnych obrażeń, które nie zagrażają ich życiu. Pozostali poszkodowani wrócili do domów.

Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Droga po wypadku jest całkowicie zablokowana, policjanci wyznaczyli objazdy. Tak będzie prawdopodobnie do godz. 11.

źródło:
Zobacz więcej