RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Burze i intensywne deszcze w sześciu województwach. Ostrzeżenie IMGW

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia oraz życia (fot. PAP/Mateusz Marek)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami i intensywnymi opadami deszczu dla woj.: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego.

Tragedia na kempingu. Siostry przygniecione w namiocie przez drzewo

Dwie siostry w wieku 3 i 14 lat zginęły na kempingu w Toskanii we Włoszech, gdy na namiot, w którym spały runęło drzewo, przewrócone przez silny...

zobacz więcej

IMGW prognozuje burze z silnymi opadami deszczu dla: woj. kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego oraz północy Podlasia.

Na tych obszarach deszcz może spaść od 30 do 50 mm deszczu na metr kwadratowy, zaś wiatr może osiągać prędkość 90 km/h. W kujawsko-pomorskim lokalnie może wystąpić grad.

Z kolei w woj. lubuskim, wielkopolskim i na zachodzie Dolnego Śląska wystąpią intensywne opady deszczu, którego może spaść od 30 do 45 mm. Lokalnie do 50 mm.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

źródło:

Zobacz więcej