RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nerwowe lądowanie samolotu linii Ryanair. Przyczyną podejrzany pakunek na pokładzie

Lecący z Wiednia samolot linii Ryanair wylądował w niedzielę wieczorem na londyńskim lotnisku Stansted (zdjęcie ilustracyjne) (fot. Nicolas Economou/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Lecący z Wiednia samolot linii Ryanair wylądował w niedzielę wieczorem na londyńskim lotnisku Stansted w eskorcie dwóch brytyjskich myśliwców, po tym, jak w toalecie pasażerskiej maszyny znaleziono podejrzany pakunek – poinformowała austriacka agencja APA.

Staranowali Amerykanów, stracili generała. Czarna passa Rosjan w Syrii

Przydrożna bomba, śmiertelna dla generała. Próba objechania amerykańskiego posterunku zakończona groźnym zderzeniem. Rosjanie mają coraz więcej...

zobacz więcej

Podczas lotu do Londynu piloci samolotu zaalarmowali brytyjskie służby, że w toalecie znajduje się podejrzany pakunek z urządzeniem przypominającym baterię oraz list, którego nikt z załogi nie mógł odczytać.

Brytyjskie władze wysłały dwa myśliwce, by eskortowały samolot linii Ryanair na lotnisko Stansted.

Po wylądowaniu na pokład maszyny weszła policja, która następnie wyprowadziła z samolotu dwóch mężczyzn. Żaden, jak podkreśla agencja APA, nie stawiał oporu ani nie protestował.

Dopiero po wyprowadzeniu obu mężczyzn załoga samolotu poinformowała pasażerów o podejrzanym pakunku w toalecie i podjętych działaniach.

źródło:

Zobacz więcej