RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Gubernator Wisconsin apeluje do Trumpa by nie przyjeżdżał do Kenoshy

W miasteczku doszło do gwałtownych zamieszek połączonych z plądrowaniem w następstwie postrzelenia Jacoba Blake'a (fot. Scott Olson/Getty Images)
W miasteczku doszło do gwałtownych zamieszek połączonych z plądrowaniem w następstwie postrzelenia Jacoba Blake'a (fot. Scott Olson/Getty Images)

Gubernator stanu Wisconsin Tony Evers zwrócił się do prezydenta USA Donalda Trumpa, by odwołał swoją wizytę w mieście Kenosha, gdzie doszło do gwałtownych protestów po postrzeleniu przez policjanta Afroamerykanina.

Donald Trump odwiedzi Kenosha, gdzie od tygodnia trwają zamieszki

Prezydent Donald Trump odwiedzi we wtorek miasto Kenoshy w stanie Wisconsin, gdzie trwają protesty po postrzeleniu Afroamerykanina Jacoba Blake'a...

zobacz więcej

„Obawiam się, że pana obecność tutaj nie poprawi sytuacji” – napisał Evers w liście opublikowanym w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Protesty wybuchły w mieście tydzień temu po postrzeleniu przez policjanta Afroamerykanina, 29-letniego Jacoba Blake'a, który jest w ciężkim stanie w szpitalu.

W trakcie zamieszek ich uczestnicy podpalali samochody i budynki, plądrowali sklepy. Podczas trzeciej nocy protestów 17-letni Kyle Rittenhouse zastrzelił dwóch demonstrantów. Nastolatek został oskarżony o podwójne zabójstwo. Jego prawnicy twierdzą, że działał w samoobronie.

W ostatnich dniach Donald Trump wielokrotnie podkreślał, że jak najszybciej w mieście należy przywrócić porządek. W weekend Biały Dom poinformował, że we wtorek prezydent poleci do Kenoshy, by spotkać się z przedstawicielami sił porządkowych i na miejscu zapoznać się ze skalą zniszczeń po zamieszkach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej