RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Trzaskowski za awarię „Czajki” wini śp. Lecha Kaczyńskiego. „To poniżej krytyki”

Rozbudowa oczyszczalni rozpoczęła się w 2008 roku, kiedy Warszawą rządziła PO (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images
Rozbudowa oczyszczalni rozpoczęła się w 2008 roku, kiedy Warszawą rządziła PO (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images

Najnowsze

Popularne

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski obarcza winą za kolejną katastrofę „Czajki” śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. „Dziś ponosimy konsekwencje błędnej decyzji, podjętej w 2005 roku – o tym, że nie będzie budowana nowa oczyszczalnia na lewym brzegu Wisły” – napisał. – To pokazuje jakim małym człowiekiem jest Rafał Trzaskowski i jaką ma małą wiedzę merytoryczną ten temat – komentuje zarzut wiceszefa PO wiceminister klimatu Jacek Ozdoba.

Trzaskowski: To tylko awaria. Wody Polskie: Ostrzegaliśmy! Alarmowaliśmy!

W Warszawie po kolejnej awarii „Czajki” miliony litrów ścieków wpływa do Wisły. Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski usprawiedliwia się, że elementy...

zobacz więcej

Równo rok po potężnej katastrofie oczyszczalni „Czajka” prezydent Rafał Trzaskowski poinformował o kolejnej awarii kolektora przesyłającego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni i prowadzonym w związku z tym zrzucie ścieków do Wisły. Do rzeki wpływa ok. 3000 litrów ścieków na sekundę.

Trzaskowski – któremu Wody Polskie i resort gospodarki wodnej zarzucają, że nie podjął odpowiednich kroków, by zbudowano alternatywny kolektor pod Wisłą – we wpisie na Facebooku oznajmił, że odpowiedzialność za obecną sytuację ponoszą władze Warszawy z 2005 roku – wówczas prezydentem stolicy był Lech Kaczyński.

„Nie znamy dokładnych przyczyn awarii, ale wszystko wskazuje na to, że cały projekt tego rurociągu, jego wykonanie i – być może materiały użyte do budowy – były wadliwe. Ze wstępnych informacji wynika bowiem, że do awarii doszło na starym odcinku rur, a nie na tym, który w ubiegłym roku wymieniliśmy. Dziś ponosimy konsekwencje błędnej decyzji, podjętej w 2005 roku – o tym, że nie będzie budowana nowa oczyszczalnia na lewym brzegu Wisły” – napisał Trzaskowski.

Warto pamiętać, że rozbudowa i modernizacja oczyszczalni trwała od 2008 do 2012 roku.

O komentarz do słów polityka PO portal tvp.info zwrócił się do wiceministra klimatu Jacka Ozdoby. – To pokazuje jakim małym człowiekiem jest Rafał Trzaskowski i jaką ma małą wiedzę merytoryczną ten temat. Ta inwestycja była realizowana przez rządy PO – zaznaczył nasz rozmówca.

– Pragnę zwrócić uwagę, że zrzucanie winy na prezydenta, który rządził w Warszawie ponad 15 lat temu świadczy o tym, że Trzaskowski potrafi nawet w takich sytuacjach zachować się poniżej krytyki i pokazywać, jak małego formatu jest politrukiem. Lepiej, żeby zajął się usuwaniem awarii, a nie szukaniem winnych wiele lat temu, bo to świadczy o tym, że nie potrafi sobie radzić ze stolicą – dodał Ozdoba.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej