RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Postrzelony w Kenosha: Jedyne czego żałuję, to że nie zabiłem dzieciaka

W Kenoshy od niedzieli trwają zamieszki, które wybuchły po tym, gdy policja postrzeliła Afroamerykanina  (fot. Tayfun Coskun / Anadolu Agency via Getty Images)
W Kenoshy od niedzieli trwają zamieszki, które wybuchły po tym, gdy policja postrzeliła Afroamerykanina (fot. Tayfun Coskun / Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Protestujący w ramach Black Lives Matter w Kenosha Gaige Grosskreutz, który został postrzelony w ramię przez Kyle'a Rittenhouse'a, mówi, że jedyne czego żałuje, to że „nie zabił dzieciaka”. Słowa te mogą pomóc Rittenhouse’owi w obronie.

Strzały w trakcie zamieszek w Kenosha. Zginęły dwie osoby [WIDEO]

Dwie osoby zostały śmiertelnie postrzelone podczas trzeciej nocy zamieszek w mieście Kenosha w amerykańskim stanie Wisconsin. W internecie pojawiło...

zobacz więcej

Według Jacoba Marshalla, przyjaciela postrzelonego mężczyzny, Grosskreutz „żałował tylko tego, że nie zabił dzieciaka i wahał się przed wyciągnięciem pistoletu i opróżnieniem w niego całego magazynku”. Grosskreutz, miał to powiedzieć po tym, jak lekarzom udało się uratować jego rękę przed amputacją.

Do tragicznych zdarzeń doszło przed północą z wtorku na środę czasu lokalnego w okolicach jednej ze stacji benzynowych w Kenosha. Na dostępnym na Twitterze nagraniu widać, jak trzymający broń mężczyzna – jak później ustalono 17-letni Kyle Rittenhouse – ucieka przed grupą ludzi. W pewnym momencie upada, a kiedy goniący zaczynają go bić i próbować wyrwać broń, zaczyna do nich strzelać.

Mężczyzna, który został uchwycony na filmie, miał wcześniej otworzyć do ogień do demonstrujących. Ostatecznie w całym zajściu z jego rąk miało zginąć dwóch demonstrujących.

W poście na Facebooku Marshall przyznaje również, że Grosskreutz „wyciągnął broń”, zanim został postrzelony przez Rittenhouse’a.

„Cóż, to dosłownie pokazuje zamiar zabójstwa (RIttnehousea przez Gaige – red. ), więc obrońca Kyle'a Rittenhouse'a właśnie dostał wczesny prezent świąteczny” - napisał na Twitterze Mike Cernovich.

Prokuratur okręgowy hrabstwa Kenosha oskarżył w czwartek 17-letniego Kyle'ego Rittenhouse'a o zabicie dwóch uczestników protestów w Kenoshy w stanie Wisconsin i zranienie trzeciego. Grozi mu kara dożywocia.

Strzały w trakcie zamieszek w Kenosha. Zginęły dwie osoby [WIDEO]

Dwie osoby zostały śmiertelnie postrzelone podczas trzeciej nocy zamieszek w mieście Kenosha w amerykańskim stanie Wisconsin. W internecie pojawiło...

zobacz więcej

Rittenhouse ma obrońcę

Rittenhouse ma teraz doskonałą reprezentację prawną, ponieważ jego obrony – na prośbę rodziny 17-latka – podjął się Lin Wood. Słynie on z reprezentowania ucznia Covington Catholic High School Nicholasa Sandmana, po tym, jak sieć CNN zniesławiała go w związku z jego konfrontacją z działaczem rdzennych Amerykanów Nathanem Phillipsem w styczniu 2019 roku. CNN zostało zmuszone do wypłaty mu odszkodowania w wysokości 275 mln dolarów.

„Nie wezmę ani grosza z datków Fundacji #FightBack za mój czas i wydatki. Mam zespół ochrony Navy SEALS, który zapewnia bezpieczeństwo mnie, mojej rodzinie, moim pracownikom i sąsiadom. Pokryję te koszty. Nie dam się zastraszyć lewicową taktyką ani groźbami” – napisał na Twitterze Wood.

Zamieszki w Kenosha

W Kenoshy od niedzieli trwają zamieszki, które wybuchły po tym, gdy policja postrzeliła Afroamerykanina, 29-letniego Jacoba Blake'a. Na nagraniu widać, jak mężczyzna, ignorując polecenia policji wsiada do samochodu, a policjanci oddają w jego kierunku siedem strzałów. W poniedziałek do miasta skierowano oddziały Gwardii Narodowej stanu Wisconsin.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej