RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Bronił się przed atakiem. 17-latek oskarżony o zastrzelenie dwóch demonstrantów

Grozi mu kara dożywocia (fot. PAP)
Grozi mu kara dożywocia (fot. PAP)

Najnowsze

Popularne

Prokuratur okręgowy hrabstwa Kenosha oskarżył w czwartek 17-letniego Kyle'ego Rittenhouse'a o zabicie dwóch uczestników protestów w Kenoshy w stanie Wisconsin i zranienie trzeciego. Grozi mu kara dożywocia.

Kenosha. Donald Trump zapowiedział wysłanie Gwardii Narodowej

Prezydent USA Donald Trump poinformował w środę, że urzędnicy stanu Wisconsin zaakceptowali wsparcie federalnych organów ścigania w związku z...

zobacz więcej

Kyle Rittenhouse, domniemany zabójca, mieszka w Antioch w Illinois, około 24 km od Kenoshy. Tam został w środę zatrzymany.

Do zabójstw doszło we wtorek podczas trzeciej nocy protestów w Kenoshy po postrzeleniu przez policjanta 29-letniego Afroamerykanina Jacoba Blake'a. Pozostaje on w szpitalu w ciężkim stanie. Jego rodzina wzywała do protestów o pokojowym charakterze.

„Na wideo w mediach społecznościowych Rittenhouse, widziany z karabinem półautomatycznym w ręku, wydaje się mówić, że właśnie kogoś zabił, uciekając z miejsca, gdzie demonstrant został śmiertelnie postrzelony w głowę” – twierdzi chicagowski oddział telewizji NBC.

Jak relacjonuje, nagrania uchwyciły też chwile poprzedzające dalszy ciąg strzelaniny, w tym mężczyznę kopiącego Rittenhouse'a, zanim inny mężczyzna usiłuje odebrać mu broń.

Świadek Julio Rosas powiedział, że kiedy nastolatek się potknął, „wskoczyły na niego dwie osoby i doszło do walki o jego karabin”.

„Postaramy się zapewnić Kyle'owi sprawiedliwość” – oświadczył John Pierce, adwokat 17-latka, dodając, że będzie zabiegał w piątek o zwolnienie klienta za kaucją.

Według ABC News władze badające konta w mediach społecznościowych powiązane z nazwiskiem domniemanego zabójcy znalazły odniesienia do jego poparcia dla prezydenta Donalda Trumpa. Sztab wyborczy prezydenta wydał w środę wieczorem oświadczenie, dystansując się od Rittenhouse'a.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej