RAPORT

Pogarda

Kenosha. Donald Trump zapowiedział wysłanie Gwardii Narodowej

W Kenosha od niedzieli trwają zamieszki, które wybuchły po tym, gdy policja postrzeliła Afroamerykanina, 29-letniego Jacoba Blake'a (fot. Brandon Bell/Getty Images)
W Kenosha od niedzieli trwają zamieszki, które wybuchły po tym, gdy policja postrzeliła Afroamerykanina, 29-letniego Jacoba Blake'a (fot. Brandon Bell/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Prezydent USA Donald Trump poinformował w środę, że urzędnicy stanu Wisconsin zaakceptowali wsparcie federalnych organów ścigania w związku z protestami w mieście Kenosha. Zapowiedział też, że wyśle tam Gwardię Narodową Stanów Zjednoczonych.

Trump na Twitterze poinformował, że rozmawiał z gubernatorem stanu Wisconsin Tonym Eversem, który zgodził się przyjąć pomoc federalną. Dodał, że w środę wyśle federalne organy ścigania i Gwardię Narodową do Kenoshy, aby „przywrócić prawo i porządek”.

Wcześniej w środę policja stanu Illinois aresztowała nieletniego w związku z wtorkową strzelaniną podczas protestów, w której zginęły dwie osoby. Komendant Norman Johnson z departamentu policji w miejscowości Antioch w hrabstwie Lake powiedział, że nazwisko podejrzanego nie zostało ujawnione, ponieważ ma on mniej niż 18 lat.

Strzały w trakcie zamieszek w Kenosha. Zginęły dwie osoby [WIDEO]

Dwie osoby zostały śmiertelnie postrzelone podczas trzeciej nocy zamieszek w mieście Kenosha w amerykańskim stanie Wisconsin. W internecie pojawiło...

zobacz więcej

Według Reutera aresztowany został zidentyfikowany jako 17-letni Kyle Rittenhouse. Agencja, powołując się na przedstawiciela sądu w hrabstwie Lake w Illinois, podała, że Rittenhouse został oskarżony o umyślne zabójstwo pierwszego stopnia.

W Kenoshy od niedzieli trwają zamieszki, które wybuchły po tym, gdy policja postrzeliła Afroamerykanina, 29-letniego Jacoba Blake'a. Na nagraniu widać, jak mężczyzna, ignorując polecenia policji wsiada do samochodu, a policjanci oddają w jego kierunku siedem strzałów. W poniedziałek do miasta skierowano oddziały Gwardii Narodowej stanu Wisconsin.

Według członków rodziny Blake jest przytomny, ale częściowo sparaliżowany w wyniku uszkodzenia rdzenia kręgowego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej