RAPORT

Wojna na Ukrainie

Sikorski chciał zakpić z wypowiedzi Czarnka. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał

Sikorski musiał przyznać się do niewiedzy (fot. PAP/Marcin Obara)
Sikorski musiał przyznać się do niewiedzy (fot. PAP/Marcin Obara)

Były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski próbował zakpić z posła PiS Przemysława Czarnka, gdy ten zestawiał nazizm z marksizmem. Sikorskiemu odpowiedział Romuald Szeremietiew, i to słowami Adolfa Hitlera, który sam deklarował, że „nauczył się bardzo wiele dzięki marksizmowi”. Były szef MSZ musiał przyznać się do niewiedzy.

Szokujące słowa Sikorskiego. „PiS-owskie mózgi mają inne okablowanie”

PiS-owskie mózgi mają inne okablowanie – oznajmił były szef polskiej dyplomacji z PO Radosław Sikorski. W ten sposób skomentował wizytę prezydenta...

zobacz więcej

„Pakt dwóch marksistowskich ideologii, bolszewickiego komunizmu i hitlerowskiego nazizmu” – napisał o pakcie Ribbentropp-Mołotow Czarnek.

Wpis spotkał się z reakcją Sikorskiego, który udostępnił na Twitterze artykuł z lewicowego portalu oko.press, gdzie skrytykowano posła PiS. „Adiunkt KUL” – napisał Sikorski, nawiązując do faktu, że Czarnek jest wykładowcą tej uczelni.

Sikorskiemu odpowiedział Szeremietiew. Były minister obrony posłużył się słowami samego Adolfa Hitlera: „Nauczyłem się bardzo wiele dzięki marksizmowi, czego nie waham się przyznać. Różnica polega na tym, że ja rzeczywiście wprowadziłem w życie to wszystko, o czym ci kramarze i gryzipiórki nieśmiało napomykali. Cały narodowy socjalizm na tym się opiera”. Zbrodniarz wypowiedział te słowa w rozmowie z Hermannem Rauschningiem, prominentnym członkiem NSDAP, który zrezygnował z popierania nazistów.

„Wow, nie znałem tego cytatu, ciekawe. Ale wyrastająca z nacjonalizmu nienawiść rasowa to jednak poważny wyróżnik. Do GUŁAGu też raczej nie wysyłano za homoseksualizm a do niemieckich obozów koncentracyjnych – jak najbardziej” – odpisał Sikorski, na co profesor zwrócił mu uwagę, że Hitler miał przyswoić poglądy Friedriecha Engelsa „nakazujące eksterminację »reakcyjnych narodów« bowiem narody stojące na drodze rewolucji stanowią »rasowe odpadki« i jako takie powinny »zniknąć z powierzchni ziemi«”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej