RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Nie palcie cudzego dobytku w imię mojego syna”. Apel matki Jacoba Blake'a

Rodzice Jacoba Blake'a sprzeciwili się niszczeniu cudzej własności w trakcie zamieszek w Kenosha (fot. Tayfun Coskun/Anadolu Agency via Getty Images; CNN)
Rodzice Jacoba Blake'a sprzeciwili się niszczeniu cudzej własności w trakcie zamieszek w Kenosha (fot. Tayfun Coskun/Anadolu Agency via Getty Images; CNN)

Najnowsze

Popularne

– Jako jego matka, proszę nie palcie cudzego dobytku, nie siejcie spustoszenia, nie niszcie swoich własnych domów w imieniu mojego syna. Nie powinniście tego robić, to nie do zaakceptowania – powiedziała w rozmowie z CNN Julia Jackson, matka Jacoba Blake'a, czarnoskórego mężczyzny, który został postrzelony przez policję w Kenosha. Sytuacja stała się przyczyną zamieszek.

Zgliszcza po 40-letniej rodzinnej firmie. Zamieszki w Kenosha trwają

Na skutek kolejnych zamieszek w Kenosha w stanie Wisconsin śmierć poniosły dwie osoby. Jak poinformowała miejscowa policja, sprawca uciekł z...

zobacz więcej

– Moja rodzina i jesteśmy bardzo zranieni i szczerze mówią zniesmaczeni. Jako jego matka, proszę nie palcie cudzego dobytku, nie siejcie spustoszenia, nie niszcie swoich własnych domów w imieniu mojego syna. Nie powinniście tego robić, to nie do zaakceptowania – powiedziała Jackson.

– Wykorzystanie mojego dziecka lub dziecka kogokolwiek, naszej tragedii – reagowanie w ten sposób jest po prostu nie do przyjęcia. To nie pomaga Jacobowi, ani żadnemu innemu mężczyźnie czy kobiecie, którzy cierpieli – dodała.

Nagranie, na którym widać postrzelenie przez policję czarnoskórego Jacoba Blake'a znalazło się w mediach społecznościowych przed trzema dniami. Gdy mężczyzna, ignorując polecenia policji, wsiadł do samochodu funkcjonariusze oddali do niego siedem strzałów, na oczach żony i dzieci. Według członków rodziny, Blake jest przytomny, ale częściowo sparaliżowany w wyniku uszkodzenia rdzenia kręgowego.Sytuacja stała się przyczyną organizowanych przez ruch Black Lives Matter zamieszek, podczas których demolowane są sklepy i domy postronnych ludzi.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej