RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Skandaliczny trend na TikToku. Udają ofiary Holokaustu w rytm popowych hitów

Platforma nie komentuje tzw. challenge'u (fot. TikTok)
Platforma nie komentuje tzw. challenge'u (fot. TikTok)

Nastolatki z wymalowanymi na twarzy sińcami, przebrane w tzw. pasiaki z gwiazdami Dawida i... popowe hity w tle. Tak wygląda kolejne „wyzwanie” na bijącym rekordy popularności wśród młodzieży TikToku.

„Łamacz czaszek” kolejnym „challengem” młodzieży. Jest wyjątkowo niebezpieczny

Urazy czaszki, kręgosłupa, a nawet paraliż – to wszystko może się przydarzyć osobom, które dadzą się nabrać na najnowszy prank na popularnej wśród...

zobacz więcej

Popularna przede wszystkim wśród dzieci i nastolatków platforma TikTok pozwala tworzyć krótkie filmiki z wykorzystaniem popularnych utworów muzycznych.

Pierwotnie użytkownicy tworzyli układy taneczne lub własne wersje teledysków, jednak w ostatnim czasie poszli o krok dalej i zaczęli brać udział w tzw. wyzwaniach, takich jak Coronavirus Challenge, które polegało na lizaniu desek klozetowych w czasie epidemii koronawirusa czy Skull Breaker Challenge, polegającym na próbie rozbiciu czaszki innej osoby.

Tym razem „TikTokerzy” stylizują się na ofiary Holokaustu, malując sobie siniaki, przebierając w tzw. pasiaki z doczepioną gwiazdą Dawida, a nawet malując sobie tatuaże. Następnie udają, że są duchami zmarłych i w rytm popularnych utworów opowiadają, jak rzekomo zginęli.

TikTok nie komentuje trendu, ale zaznacza, że nie narusza on regulaminu portalu.

źródło:
Zobacz więcej