RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Zgliszcza po 40-letniej rodzinnej firmie. Zamieszki w Kenosha trwają

W mediach społecznościowych pojawiają się nagrania pokazujące skalę zniszczeń jakich dokonali demonstranci (fot. PAP/EPA/TANNEN MAURY)
W mediach społecznościowych pojawiają się nagrania pokazujące skalę zniszczeń jakich dokonali demonstranci (fot. PAP/EPA/TANNEN MAURY)

Najnowsze

Popularne

Na skutek kolejnych zamieszek w Kenosha w stanie Wisconsin śmierć poniosły dwie osoby. Jak poinformowała miejscowa policja, sprawca uciekł z miejsca przestępstwa. Do strzelaniny doszło przed północą z wtorku na środę czasu lokalnego. Demonstranci demolowali i podpalali budynki. Doszczętnie zniszczona została m.in. mająca 40 lat rodzinna firma.

Próbował bronić dobytku, został pobity. Zamieszki w Kenosha

W mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej nagrań z ogarniętego zamieszkami miasta Kenosha w Wisconsin. Na jednym z nich widać, jak...

zobacz więcej

Zamieszki w Kenosha wybuchły w niedzielę, gdy 29-letni Jacob Blake został postrzelony przez policję. W jego kierunku oddano co najmniej siedem strzałów. Do niewielkiego miasta położonego między Chicago i Milwaukee ściągnięto 100-osobowy oddział Gwardii Narodowej stanu Wisconsin.

W nocy doszło do starć demonstrantów z policją i Gwardią Narodową Wisconsin. Zostali oni usunięci sprzed gmachu sądu. Użyto gumowych kul i gazu łzawiącego. Demonstranci podpalali napotkane samochody oraz demolowali budynki.

Jak relacjonuje „New York Times”, na jednej z ulic doszło do kłótni między uzbrojonymi w karabiny mężczyznami, którzy próbowali bronić przed wandalami stację benzynową.

W mediach społecznościowych pojawiają się nagrania pokazujące skalę zniszczeń, jakich dokonali demonstranci.

– Nie byłem gotowy na to, co zobaczyłem. Spodziewałem się, że będzie katastrofa ale nie wiedziałem, że to będzie tak wyglądać – mówi jeden z poszkodowanych.

Nie kryjąc emocji, wyjaśnia, że zniszczono rodzinną firmę jego rodziców, którą założyli 40 lat temu w garażu. Budynek, który splądrowano i spalono kupili 31 lat temu.

– To bardzo bolesne dla moich rodziców. Nikomu nic zrobili. Czym na to zasłużyliśmy? – mówi.

Nagranie udostępnił między innymi słynny hollywoodzki aktor James Woods.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej