RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Aktywistom LGBT zależy na zaostrzaniu ataków na osoby homoseksualne”

Nigdy w Polsce nie było – poza komunistyczną akcją „Hiacynt” – systematycznego prześladowania osób homoseksualnych – stwierdził w TVP Info bloger Waldemar Krysiak, który deklaruje się jako gej. Zaznaczył, że obecnie jednostkowe przypadki przemocy wobec gejów czy lesbijek „są wykorzystywane do tego, by napędzać tą narracje o tym, że potrzebna jest rewolucja”.

„LGBT to nowa religia”. Socjolog o znaczeniu Margot dla liberalnych elit

Tak jak w przeszłości status księdza był źródłem kapitału społecznego, tak obecnie może być nim bycie osobą homoseksualną, osobą trans. W USA tę...

zobacz więcej

Autor bloga „Gej przeciwko światu” stwierdził, że aktywistom LGBT „zależy na zaostrzaniu ataków na osoby homoseksualne”. Przyznał jednocześnie, że istnieje przemoc „ze strony konserwatywno-prawicowej albo chuliganów, „ale to przypadki sporadyczne”.

– Jednak one są używane do tworzenia narracji, że Polska jest systematycznie prześladującym gejów i lesbijki krajem. Później na podstawie wyhodowanego strachu tworzy się atmosferę wrogości, że trzeba się bronić – stwierdził.

Krysiak zaznaczył, że powinniśmy potępiać przypadki przemocy, „ale czy to świadczy o całej Polsce? To bardzo wątpliwe”.

– Przypadki przemocy są wykorzystywane do tego, by napędzać narrację o tym, że potrzebna jest rewolucja. Jednak nigdy nie było w Polsce – poza komunistyczną akcją „Hiacynt” – systematycznego prześladowania osób homoseksualnych – przyznał.

Na zdjęciu wygląda jak ofiara. Jak było naprawdę? [WIDEO]

Co chcesz zrobić? Chcesz mnie wk***ić? – krzyczała rozsierdzona aktywistka LGBT do stojącego nieruchomo młodego chłopaka w piątek na Krakowskim...

zobacz więcej

– Ta przemoc wobec osób się zdarza, sam byłem tego ofiarą w szkole, ale musimy patrzeć na statystyki. Polska nie jest krajem niebezpiecznym – wskazał.

Bloger ocenił też, że jedyne „sensowne zmiany prawne, która mogą przynieść jakikolwiek skutek prawny osobom nieheteroseksualnym, muszą być legalne i akceptowane przez większość społeczeństwa”. – Rewolucja jest czymś, co niszczy porządek – mówił.

Odnosił się też do tego, jak w porównaniu np. do Niemiec dochodzi do ataków na osoby homoseksualne.

– Przemoc w Berlinie staje się realnym problemem. Jeżeli przedstawimy statystyki, liczba ataków na osoby homoseksualne w Berlinie wzrasta: w 2016 – 300 ataków. Ale to Polska jest przedstawiana jako kraj, gdzie trzeba się bać. A jest tych ataków zdecydowanie mniej – mówił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej