RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Upał trochę zelżał. Więcej chmur i deszczu

Polska znajduje się w zasięgu klina wyżowego związanego z Wyżem Azorskim, jedynie na północy kraju zaznaczy się zatoka niżowa związana z niżem znad Wielką Brytanią wraz z systemem frontów atmosferycznych (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Polska znalazła się w zasięgu klina wyżowego, jedynie na północy kraju zaznaczy się zatoka niżowa związana z niżem znad Wielką Brytanią. Jesteśmy chłodniejszej masie powietrza polarnomorskiego. Oznacza to ochłodzenie i opady deszczu, informuje Instytut Meeorologii i Gospodarki Wodnej.

Słubice były w piątek najcieplejszym miejscem w kraju

34,8 stopni Celsjusza w cieniu – taką maksymalną temperaturę zanotowano w piątek w Słubicach w woj. lubuskim. Była to zarazem najwyższa temperatura...

zobacz więcej

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i nieznacznie wzrośnie.

We wtorek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotny deszcz na Pomorzu Gdańskim, na wschodzie burze, na krańcach wschodnich – z gradem. Od 21 do 23 st., nad morzem i w kotlinach górskich od 19 do 20 st. Wiatr początkowo słaby później nasilający się do umiarkowanego, okresami porywisty z kierunków zachodnich.

W środę przelotny deszcz, na wybrzeżu, w centrum oraz wschodzie kraju również burze. Od 20, 23 st. na północy, w centrum i na południowym wschodzie 24 -26 st., 26 -28 st. na południowym zachodzie. Chłodniej tylko nad w kotlinach górskich, od 20 do 23 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty z kierunków zachodnich.

źródło:

Zobacz więcej