RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Nowe zamieszki w USA. Policjanci 7 razy strzelili Afroamerykaninowi w plecy [WIDEO]

W Kenosha doszło do zamieszek (fot. PAP/EPA/TANNEN MAURY, tt/@870South)
W Kenosha doszło do zamieszek (fot. PAP/EPA/TANNEN MAURY, tt/@870South)

Najnowsze

Popularne

7 strzałów w plecy otrzymał od policjantów czarnoskóry Jacob Blake w mieście Kenosha w stanie Wisconsin. Jak podaje jego przyjaciel, do zdarzenia doszło w poniedziałek rano, w dniu urodzin syna Blake'a. Mężczyzna w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala. Nagranie ze zdarzenia pojawiło się na Twitterze. Na ulicach wybuchły zamieszki.

„Jesteśmy demokratami”. W sieci pojawił się mocny film ze scenami z zamieszek w USA [WIDEO]

W mediach społecznościowych popularność zdobywa nagranie nawiązujące do spotu wyborczego amerykańskiej Partii Demokratycznej. W zmontowanym filmie...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w mieście Kenosha w stanie Wisconsin. Na nagraniu widać, jak czarnoskóry mężczyzna stara się wsiąść do samochodu. Za nim idzie dwóch policjantów, mierzących do niego z pistoletów. Gdy mężczyzna otwiera drzwi auta, funkcjonariusz łapie go za koszulkę i próbuje mu to uniemożliwić. W pewnym momencie policjanci zaczynają strzelać mu w plecy. Na nagraniu słychać, że oddano do niego aż 7 strzałów.

Mężczyzna został zidentyfikowany jako Jacob Blake. Według świadków zdarzenia, próbował on rozdzielić dwie bijące się kobiety.

Blake został przetransportowany do szpitala w Milwaukee. Jego stan jest ciężki.

Później Chernéy Amhara, dziennikarka lokalnej stacji WISN 12 News zamieściła na Twitterze nagranie rozmowy z mężczyzną, który został przedstawiony jako przyjaciel Blake'a. Jak stwierdził, Blake został postrzelony w dzień urodzin własnego syna.

Trzech synów Blake'a miało znajdować się w samochodzie, kiedy doszło do tragedii – podał z kolei Ben Crump, prawnik reprezentujący rodzinę George'a Floyda, który został uduszony przez policjanta pod koniec maja.

W związku z postrzeleniem Blake'a w Kenosha doszło do rozruchów. Demonstrujący rzucali w stronę policji koktajlami Mołotowa. Ta z kolei użyła gazu łzawiącego. Zamieszki udało się opanować.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej