RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wybuch gazu w bloku. Ciężkich poparzeń doznała 12-latka; jest w śpiączce

Policja jest w trakcie sprawdzania okoliczności zdarzenia (fot. arch.PAP/Andrzej Grygiel, zdjęcie ilustracyjne)

12-letnia dziewczynka ucierpiała w wybuchu gazu w bloku w Kamiennej Górze (woj. dolnośląskie). Dziewczynka ma ciężkie poparzenia i znajduje się w stanie śpiączki farmakologicznej. Policja jest w trakcie sprawdzania okoliczności zdarzenia – podaje w rozmowie z portalem tvp.info aspirant sztab Marta Nieć. O sprawie poinformował nas czytelnik, który wysłał wiadomość na platformę Twoje Info.

Wybuch gazu w mieszkaniu. Trwa akcja ratunkowa

Jedna osoba została ranna w wybuchu gazu w mieszkaniu przy ul. Strzałowskiej w Szczecinie – poinformował rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP kpt....

zobacz więcej

– Obecnie trwają czynności z udziałem biegłych, prokuratora. Mowa o oględzinach miejsca zdarzenia, ustalaniu przyczyn wybuchu, jego okoliczności. Na razie nie są znane przyczyny, wiemy natomiast, że trwały w tym bloku prace remontowe, naprawcze. Chodzi o wymianę instalacji gazowej, prace dotyczące odpowietrzania pionów – mówi Nieć.

Do eksplozji doszło przed południem, w jednym z bloków mieszkalnych na ul. Piastowskiej w Kamiennej Górze.

– Mieszkanie, w którym nastąpił wybuch (przebywała w nim dziewczynka), nie nadaje się obecnie do zamieszkania, pozostałe mieszkania mają uszkodzone nasady drzwi – mówi.

– Najbardziej poszkodowaną osobą jest 12-latka, która została przetransportowana pogotowiem lotniczym do szpitala w Ostrowie z ciężkimi oparzeniami. Z tego, co wiemy, jest w stanie śpiączki farmakologicznej, ale według wstępnych wiadomości obrażenia nie zagrażają bezpośrednio jej życiu – dodaje nasz rozmówca.

Z budynku ewakuowano 12 mieszkańców. Poza dziewczynką, nikt nie doznał poważniejszych obrażeń.

– Pomocy medycznej oczywiście potrzebującym udzielono, było kilka omdleń ze stresu, strachu – mówi Nieć.

źródło:
Zobacz więcej