RAPORT

Pogarda

Łukaszenka przyleciał do swojej rezydencji. W ręku trzymał kałasznikowa [WIDEO]

Wcześniej w kierunku rezydencji Łukaszenki maszerowali manifestanci (fot. Twitter/ Biełsat po polsku)
Wcześniej w kierunku rezydencji Łukaszenki maszerowali manifestanci (fot. Twitter/ Biełsat po polsku)

Najnowsze

Popularne

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka w niedzielę wieczorem przyleciał helikopterem do swojej rezydencji w Mińsku. Na nagraniu, udostępnionym przez służbę prasową w serwisie Telegram, widać prezydenta ubranego w kamizelkę kuloodporną, niosącego karabin AK-47 bez magazynka. Obok Łukaszenki kroczy jego 16-letni syn Kola, który również trzyma w rękach broń.

Wielka demonstracja w Mińsku. „Pojawiło się też wojsko z karabinami maszynowymi”

„Wielki Marsz Nowej Białorusi” – pod takim hasłem odbyła się w niedzielę manifestacja w Mińsku, w której protestujący domagali się przeprowadzenia...

zobacz więcej

Wielotysięczny marsz odbył się w niedzielę w Mińsku bez doniesień o interwencji milicji. Protestujący próbowali dojść do samego pałacu prezydenckiego. Drogę odcięły im milicja i wojsko. Funkcjonariusze nie interweniowali pod pałacem.

W pobliżu Pałacu Niepodległości uczestnicy protestu przez pewien czas stali naprzeciwko sił rządowych, które stopniowo były wzmacniane. Według nadającego z miejsca reportera portalu TUT.by byli tam funkcjonariusze OMON-u i żołnierze.

Centrum miasta zostało przed mitingiem otoczone przez dziesiątki ciężarówek przewożących OMON i wojska wewnętrzne. Na obrzeżach placu Niepodległości rozmieszczono również armatki wodne i samochody ze zwojami drutu kolczastego.

W niedzielę wieczorem do Pałacu Niepodległości przyleciał helikopterem Łukaszenka. Według rosyjskiej agencji TASS, po wylądowaniu prezydent zapytał uzbrojonych ochroniarzy, czy przed jego rezydencją na pewno „nikogo nie ma”.

Obok Łukaszenki szedł z bronią w rękach jego nastoletni syn Kola. Na innym nagraniu widać Łukaszenkę, który dziękuje służbom blokującym drogę w pobliżu Pałacu Niepodległości.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej