RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polscy skoczkowie znów zajęli całe podium

Dawid Kubacki ponownie pokazał klasę (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Dawid Kubacki wygrał niedzielny konkurs Letniej Grand Prix w skokach narciarskich na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch, a trzecie – Piotr Żyła. W sobotę biało-czerwoni także zajęli całe podium.

Letnia GP. Polskie podium w Wiśle

Dawid Kubacki wygrał w sobotę pierwszy konkurs Letniej Grand Prix w skokach narciarskich na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle. Drugi był Kamil...

zobacz więcej

Kubacki, mistrz świata z ubiegłego roku na skoczni normalnej, uzyskał w pierwszej próbie odległość 131,5 m, co dało mu prowadzenie. W drugiej serii obronił je skokiem na 127 m w nieco gorszych warunkach.

Drugi na półmetku był Słoweniec Timi Zajc, który uzyskał największą odległość, biorąc pod uwagę obie niedzielne serie – 133,5 m. Później jednak oddał skok o 10 m krótszy, co wykorzystali sklasyfikowani za nim Stoch (125,5 i 128 m) oraz Żyła (125 i 129 m).

W niedzielnym konkursie startowało 40 skoczków, w tym siedmiu Polaków. Tomasz Pilch był siódmy, Klemens Murańka – 11., Stefan Hula – 19., a Paweł Wąsek – 20.

W sobotę odbył się pierwszy w tym sezonie konkurs LGP, także w Wiśle, a skład i kolejność na podium były identyczne.

Niedzielne zawody mogły z kolei być ostatnimi tego lata. Z powodu pandemii koronawirusa wycofali się pozostali gospodarze: Szczuczyńsk, Czajkowski, Hinzenbach i Klingenthal. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poszukuje innych organizatorów, ale na razie bezskutecznie.

źródło:

Zobacz więcej