RAPORT

Pogarda

Cichanouska dla TVP Info: Jesteśmy gotowi do rozmów z rządem

Najnowsze

Popularne

Jesteśmy gotowi do rozmów z rządem – zadeklarowała w rozmowie z TVP Info Swiatłana Cichanouska, kandydatka w niedawnych wyborach prezydenckich na Białorusi. Pytana, czy podałaby rękę Alaksandrowi Łukaszence, odmówiła udzielenia odpowiedzi. Podkreśliła też, że obecny prezydent jest obywatelem Białorusi i nikt nie będzie go zmuszał do wyjazdu z kraju.

Cichanouska: Łukaszenka będzie musiał odejść, ale ja nie będę już kandydować

Białorusini nie pozwolą prezydentowi Alaksandrowi Łukaszence traktować się tak jak wcześniej. Prędzej czy później będzie on musiał odejść –...

zobacz więcej

– Tak jak było wcześniej już nie będzie, dlatego że ludzie zmienili sposób myślenia. Ludzie już nie wierzą, nie ufają obecnym władzom. Ludzie się obudzili – stwierdziła Cichanouska. Podkreśliła, że nie wie, jak długo potrwa jeszcze taka sytuacja na Białorusi, ale liczy na to, iż wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że „z tego kryzysu musi być wyjście”.

Pytana, w którym momencie zrozumiała, że naród białoruski się obudził i jest gotowy na przemiany, odparła: – To działo się stopniowo i zaczęło się pewnie od momentu zbierania podpisów, kiedy były blokady i ludzie stali po kilka godzin i dłużej, żeby wesprzeć swojego kandydata.

– Ten kraj musi być krajem bezpiecznym, w którym ludzie będą się czuli bezpiecznie, w którym nie będą zatrzymywani na ulicach – mówiła Cichanouska w rozmowie z TVP Info.

Jak zaznaczyła, Białoruś powinna być państwem, w którym „władza będzie dla narodu, a nie naród dla władzy”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej