RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kazachstan w obiektywie studenta uczącego się w Polsce [GALERIA]

– Nie wiem, czy wszyscy Polacy wiedzą, że u nas w Almatach znajduje się  „Vosnesenskyi sobor”, katedra jest  drugim najwyższym drewnianym budynkiem na świecie – powiedział warszawski student (fot. Twoje Info/Sanzhar Ilesov)

„Kazachstan - państwo gdzie harmonicznie sąsiadują ze sobą budynki modernizmu ZSSR i nowe budynki 21 wieku” – musicie zobaczyć to zjawisko, choćby na zdjęciach – napisał na platformę Twoje Info, Sanzhar Ilesov – student uczący się w Polsce.

Kazachstan

Powierzchnia osiem razy większa od Polski, a liczba ludności o ponad połowę mniejsza. Kazachstan to jeden z najciekawszych krajów nie tylko pod...

zobacz więcej

– Nie wiem, czy wszyscy Polacy wiedzą, że u nas w Ałmatach znajduje się „Wosniesenskij sobor”, katedra jest drugim najwyższym drewnianym budynkiem na świecie – powiedział warszawski student. 

– Jak już uporamy się ze światową pandemią koronawirusa, musicie tu koniecznie przyjechać na wakacje – dodał.

Kazachstan leży częściowo w Azji Środkowej (88% powierzchni) i częściowo w Europie Wschodniej (12% powierzchni – tereny na zachód od rzeki Emba). Graniczy z Chinami (1460 km granicy), Kirgistanem (980 km), Turkmenistanem (380 km), Uzbekistanem (2300 km) oraz Federacją Rosyjską (6467 km).

Łączna długość granic Kazachstanu wynosi 12 187 km. Kazachstan ma również dostęp do największego jeziora świata – Morza Kaspijskiego – na długości 2340 km. Całkowita powierzchnia kraju wynosi 2 724 900 km².

źródło:
Zobacz więcej