RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Słubice były w piątek najcieplejszym miejscem w kraju

Słubice od lat są nazywane polskim biegunem ciepła (fot. Pixabay/36Janusz)

34,8 stopni Celsjusza w cieniu – taką maksymalną temperaturę zanotowano w piątek w Słubicach w woj. lubuskim. Była to zarazem najwyższa temperatura w kraju – poinformował dyżurny Stacji Hydrologiczno-Meteorologicznej IMGW w Gorzowie Wlkp. Przemysław Makarewicz.

Dziś rekord ciepła? Po skwarze przyjdą niebezpieczne burze z dużym gradem

W centrum i na południowym wschodzie Polski będzie dziś bardzo upalnie. Temperatura może osiągnąć nawet 34°C i pobić tegoroczny rekord – informuje...

zobacz więcej

Piątek był upalny w całym woj. lubuskim. W Gorzowie Wlkp. maksimum wyniosło 34,1 st. Celsjusza, a w Zielonej Górze – 33,4 st. W regionie najwyższe temperatury były notowane między godzinami 14 a 17.

Z danych IMGW wynika, że „najchłodniej” w kraju było w piątek w Zakopanem, gdzie maksymalna temperatura osiągnęła 25,7 st.

– Jeśli chodzi o województwo lubuskie, był to jeden z najbardziej upalnych dni w tym roku. Według prognoz, w sobotę temperatura będzie niższa. Maksymalnie w dzień ma osiągnąć od 26 do 28 stopni Celsjusza. Możliwe są opady deszczu i burze – powiedział Makarewicz.

Słubice od lat są nazywane polskim biegunem ciepła. Mają też na koncie tegoroczny rekord ciepła. 8 sierpnia temperatura osiągnęła tam 35,3 stopni Celsjusza.

źródło:

Zobacz więcej