RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Laboratorium „mety” i dwa arsenały odkryte na terenie powiatu zgorzeleckiego

Likwidacja laboratorium metamfetaminy, przejęcie ponad 130 litrów roztworu pseudoefedryny oraz 45 sztuk broni, w tym pistoletów maszynowych – to efekt ostatnich działań funkcjonariuszy CBŚP na terenie Zgorzelca i okolic. Śledztwo w sprawie narkotykowej manufaktury i magazynów z bronią prowadzą wrocławskie „pezety” Prokuratury Krajowej.

Adwokat kierował gangiem zaopatrującym laboratoria metamfetaminy

Adwokat miał stać na czele gangu przemycającego do Czech leki, wykorzystywane do produkcji metamfetaminy. Grupę, do której należał także były...

zobacz więcej

Dolny Śląsk to polskie zagłębie metamfetaminowe. Nie ma miesiąca, by na tym terenie nie zatrzymano przestępców z tym narkotykiem bądź nie natrafiono na mniej lub bardziej profesjonalne laboratorium, w którym powstaje.

Głównymi odbiorcami „mety” są gangi z Czech, trochę rzadziej z Niemiec.

Podczas działań funkcjonariuszy z wrocławskiego CBŚP i dolnośląskich „pezetów” Prokuratury Krajowej, natrafiono w ostatnim czasie na linię produkcyjną metamfetaminy. Laboratorium działało w garażu na terenie powiatu zgorzeleckiego.

Produkowano w nim narkotyk z leków zawierających pseudoefedrynę. To najprostsza z metod pozyskiwania „mety”. Surowiec pochodzi z mniej lub bardziej legalnych zakupów leków na przeziębienie.

W zlikwidowanej manufakturze natrafiono na beczki zawierające 130 litrów roztworu pseudoefedryny, a także pojemniki z 50 litrami chemikaliów do produkcji narkotyków syntetycznych.

CBŚP przejęło arsenał gangu handlującego bronią

Policjanci CBŚP, wspierani przez antyterrorystów BOA, uderzyli w gang handlarzy bronią, przejmując 45 karabinów, 13 pistoletów oraz trzy pistolety...

zobacz więcej

Broń ze strychu i spod podłogi

Kolejne działania CBŚP i Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej miały związek ze śledztwem w sprawie handlu bronią. I znów „cebesie” pojawili się na terenie powiatu zgorzeleckiego.

Najpierw zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który w pomieszczeniu gospodarskim, w dwóch skrytkach, przechowywał 24 sztuki broni palnej. Większość to karabiny, choć nie brakowało podniszczonych, ale wciąż sprawnych pistoletów. Mężczyzna usłyszał zarzuty w związku z nielegalnym posiadaniem broni i amunicji.

Niedługo potem funkcjonariusze CBŚP przeszukali kolejną posesję na terenie powiatu zgorzeleckiego. Tym razem przejęto 21 sztuk broni palnej, w tym trzy pistolety maszynowe. Policjanci natrafili na zamki, rygle i kolby.

Łącznie w czasie działań przeciwko handlarzom bronią przejęto 45 sztuk broni, kuszę, 2,5 tys. sztuk amunicji i policyjne kamizelki. Biegli sprawdzą teraz, czy pistoletów lub karabinów nie użyto do popełnienia przestępstw.

teraz odtwarzane
Odnalezienie skrytki z bronią

źródło:
Zobacz więcej