RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

46 kg metamfetaminy ukryto w węglu drzewnym

Kierowca trafił do aresztu (fot. KAS)
Kierowca trafił do aresztu (fot. KAS)

Przemyt ponad 46 kg metamfetaminy wartej ponad 2,3 mln zł udaremnili w Dorohusku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej – poinformowała Straż Graniczna i KAS.

19 kg kokainy wartej 5 mln zł znaleziono w bananach w popularnym dyskoncie

19 kg kokainy o wartości czarnorynkowej pięciu milionów złotych znaleziono w bananach w sklepie Biedronka – poinformował w piątek rzecznik prasowy...

zobacz więcej

Narkotyki ukryto w ciężarówce wyładowanej węglem drzewnym, która 14 sierpnia wjeżdżała do Polski z Ukrainy. Po przeskanowaniu pojazdu na urządzeniu RTG okazało się, iż w przestrzeniach konstrukcyjnych zestawu ciężarowego znajduje się ukryty dodatkowy ładunek.

– Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili w skrytkach konstrukcyjnych pojazdu pakunki wypełnione żelem. Podejrzewając, że może to być substancja psychoaktywna postanowili ją zbadać. Testy wykazały, że jest to metamfetamina – powiedział rzecznik prasowy komendanta NOSG por. Dariusz Sienicki.

W sumie ujawniono ponad 46 kilogramów substancji narkotycznej o szacunkowej wartości ponad 2,3 mln zł.

Zatrzymany został 25–letni obywatel Ukrainy, który był kierowcą kontrolowanej ciężarówki. Sąd w Chełmie aresztował go na 3 miesiące. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem chełmskiej prokuratury rejonowej.

– To jeden z większych przemytów narkotyków udaremniony w tym roku na wschodniej granicy Polski – zaznaczył Sienicki.

(fot. KAS)
(fot. KAS)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej