RAPORT

Pogarda

Budka zawinił, Schetynę powieszą? W PO buzuje

Jak skończy się wojna w Platformie? (fot. arch.PAP/Paweł Supernak)
Jak skończy się wojna w Platformie? (fot. arch.PAP/Paweł Supernak)

Najnowsze

Popularne

Przed wtorkowym zarządem Platformy Obywatelskiej pojawił się u niektórych polityków tej partii pomysł, by złożyć wniosek o wyrzucenie ze struktur byłego przewodniczącego Grzegorza Schetyny – donosi „Rzeczpospolita”. Wg gazety dyskusja podczas spotkania „skupiała się wokół postępowania tych polityków, którzy zdaniem wielu ludzi w PO nie grają fair”. W PO trwają ustalenia, jak wyjść z kryzysu wizerunkowego, spowodowanego inicjatywą podwyżek dla m.in. parlamentarzystów.

Czarne chmury nad PO. Żądają dymisji Budki, mamy jego stanowisko

Nie ma innego wyjścia dla Koalicji Obywatelskiej niż natychmiastowa dymisja szefa klubu Borysa Budki – ocenił w rozmowie z Onetem poseł KO Tomasz...

zobacz więcej

We wtorek w południe zebrał się zarząd Platformy Obywatelskiej, by dyskutować o kryzysie, jaki wybuchł wokół ustawy o podwyżkach dla polityków. Tym bardziej, że pojawiły się krytyczne wypowiedzi polityków PO na temat postępowania partii i klubu w tej sprawie.

– Na zarządzie rozmawialiśmy o sytuacji, która miała miejsce w ostatnich dniach, o tych głosowaniach związanych z podwyżkami i tym, co działo się w Sejmie i w Senacie. Będzie kolejny zarząd na początku września, klub wyjazdowy i myślę, że jest konsensus wszystkich, że są potrzebne zmiany we władzach klubu – powiedział po wyjściu z obrad były szef klubu PO Sławomir Neumann. Pytany, czy to oznacza, że Borys Budka przestanie być szefem klubu, powiedział, że decyzja w tej sprawie jeszcze przed władzami PO i klubu KO.

Kto wyszedł z inicjatywą podwyżek? Senator zaprzecza i oskarża PiS

W kuluarach sejmowych mówi się, że to senator Marek Borowski z klubu KO wyszedł do PiS z inicjatywą ws. podwyżek dla m.in. parlamentarzystów....

zobacz więcej

„Rzeczpospolita” twierdzi, że spotkanie zarządu partii miało przebiegać w burzliwej atmosferze. Według gazety dyskusja „skupiała się wokół postępowania tych polityków, którzy zdaniem wielu ludzi w PO nie grają fair w obecnej sytuacji. Tu najczęściej pojawia się nazwisko byłego przewodniczącego”.

Dalej stwierdzono, że niektórzy politycy PO chcieli wyrzucenia z partii Grzegorza Schetyny. Jak czytamy, działania byłego przewodniczącego, który często uderza w obecne szefostwo PO, jest „coraz gorzej odbierane”.

„Atmosferę podgrzewają nieprawdziwe informacje pojawiające się w mediach, które – jak słyszymy – wiele osób wewnątrz łączy właśnie z Grzegorzem Schetyną” – podsumowuje gazeta.

Sejm przyjął w piątek zmiany w prawie, podwyższające wynagrodzenia dla samorządowców, parlamentarzystów i osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie, wiążące ich wysokość z wynagrodzeniami sędziów Sądu Najwyższego, a nie, jak dotąd, z kwotą bazową corocznie określaną w ustawie budżetowej.

Ustawa została uchwalona m.in. głosami posłów KO. W poniedziałek lider PO Borys Budka zaapelował do klubu senackiego KO, by ją odrzucił. Senat stosunkiem głosów 48:45 opowiedział się przeciw podwyżkom dla osób na wysokich stanowiskach w państwie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej