RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Burzowa środa, na upały poczekamy

Termometry pokażą od 23 do 27 stopni Celsjusza (fot. Pixabay)

W środę niemal w całym kraju będą występowały burze i przelotne opady deszczu, z wyłączeniem Warmii i Mazur. Termometry pokażą od 23 do 27 stopni Celsjusza.

Alerty IMGW dla kilku województw. Niebezpieczne burze z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę rano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla woj. dolnośląskiego i opolskiego, a...

zobacz więcej

Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Ogrodnik zaznacza, że burzom mogą towarzyszyć gwałtowne zjawiska. Prognozowane są intensywne opady deszczu do 30-40 milimetrów i porywy wiatru do 70 kilometrów na godzinę.

Ogrodnik zaznacza, że środa będzie ostatnim dniem, w którym burze występują niemal w całym kraju. W czwartek mogą się one pojawić jedynie na północnym wschodzie.

Według synoptyka w środę najcieplej będzie na zachodzie kraju, gdzie temperatura osiągnie 27 stopni Celsjusza. W centrum termometry pokażą 25 stopni, a na południowym wschodzie – do 23 stopni Celsjusza.

IMGW prognozuje, że w piątek nad Polskę zacznie napływać gorąca masa powietrza zwrotnikowego i wrócą upały – termometry pokażą nawet powyżej 30 stopni Celsjusza. Taka pogoda długo się nie utrzyma, bo już w sobotę znowu pojawią się opady i burze.

źródło:
Zobacz więcej