RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Białoruś: Dyrektor w MSZ poparł protesty i zrezygnował

Buszyła poparł protesty w swoim kraju (fot. Valery Sharifulin\TASS via Getty Images)
Buszyła poparł protesty w swoim kraju (fot. Valery Sharifulin\TASS via Getty Images)

MSZ Białorusi potwierdziło portalowi TUT.by, że dyrektor w resorcie spraw zagranicznych, odpowiedzialny m.in. za relacje z Polską, odszedł ze stanowiska. Andrej Buszyła poparł społeczne protesty. Wcześniej podobne stanowisko zajął ambasador Białorusi na Słowacji.

Białoruś: Miał odmówić udziału w fałszerstwie wyborczym. Nie żyje

Nie żyje członek komisji wyborczej w wyborach prezydenckich, dyrektor muzeum w Wołkowysku na Białorusi. 29-latek miał odmawiać podpisania protokołu...

zobacz więcej

16 sierpnia Buszyła opublikował na swoim profilu na Facebooku zdjęcie z masowego Marszu Wolności w Mińsku. Pełnił on funkcję dyrektora departamentu Ameryki Północnej i Europy Zachodniej w MSZ. Zajmował się m.in. relacjami z Polską.

17 sierpnia portal TUT.by poinformował, że na pikietę poparcia dla protestu wyborczego wyszło dwoje pracowników MSZ. Rezygnację złożył ambasador Białorusi na Słowacji Ihar Laszczenia, który również wyraził solidarność z protestującymi.

Na Białorusi trwają protesty związane z wynikami wyborów prezydenckich z 9 sierpnia. Według oficjalnych rezultatów wybory wygrał ubiegający się o reelekcję Alaksandr Łukaszenka, zdobywając 80,1 proc. głosów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej