RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Białoruś: Miał odmówić udziału w fałszerstwie wyborczym. Nie żyje

Młody członek komisji, dyrektor muzeum w Wołkowysku, miał odmówić podpisania protokołu (fot. PAP/ EPA/TATYANA ZENKOVICH, zdjęcie ilustracyjne)
Młody członek komisji, dyrektor muzeum w Wołkowysku, miał odmówić podpisania protokołu (fot. PAP/ EPA/TATYANA ZENKOVICH, zdjęcie ilustracyjne)

Nie żyje członek komisji wyborczej w wyborach prezydenckich, dyrektor muzeum w Wołkowysku na Białorusi. 29-latek miał odmawiać podpisania protokołu głosowania.

Oddziały białoruskiej armii przy granicy z Polską. Są w pełnej gotowości bojowej

Prezydent Alaksandr Łukaszenka oznajmił we wtorek, że Białoruś rozlokowała oddziały swojej armii na zachodniej granicy kraju i że są one w pełnej...

zobacz więcej

Informację o śmierci mieszkańca Wołkowyska przekazał Informacyjnej Agencji Radiowej dziennikarz niezależny Andrzej Poczobut, który dodał, że mężczyzna przez trzy dni był uznawany za aresztowanego. Dziś znaleziono go powieszonego.

– Piętnastego sierpnia zniknął członek komisji, który odmówił podpisania protokołu w związku z fałszerstwami. Wywierano na niego presję, ale odmówił. Sprawę opisały media, rodzina rozpoczęła poszukiwania. Myślano, że został aresztowany, a dzisiaj oficjalnie potwierdzono, że został znaleziony powieszony – relacjonował Poczobut. Jak dodał, według białoruskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych młody mężczyzna miał popełnić samobójstwo.

Wołkowysk to miasto położone na południe od Grodna, blisko granicy z Polską. Przed wojną należało do woj. białostockiego.

Jak informował Andrzej Poczobut, białoruskie MSW potwierdziło także śmierć kolejnego, trzeciego uczestnika protestów. Ten z kolei miał być potrącony przez samochód.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej