RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier Morawiecki zapewnił Cichanouską, że Białorusini mają wsparcie Polski

Odkąd trwają manifestacje, zatrzymano, w tym w wielu przypadkach brutalnie, ok. 7 tys. osób (fot. Mikhail Tereshchenko\TASS via Getty Images)
Odkąd trwają manifestacje, zatrzymano, w tym w wielu przypadkach brutalnie, ok. 7 tys. osób (fot. Mikhail Tereshchenko\TASS via Getty Images)

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z kandydatką w wyborach prezydenckich na Białorusi Swiatłaną Cichanouską. Zapewniłem, że Białorusini mają pełne wsparcie Polski – zarówno w dążeniu do wolności, jak i codziennym życiu w Polsce – napisał na Twitterze szef rządu.

Szef MSZ Jacek Czaputowicz rozmawiał ze Svietłaną Cichanouską

Minister Jacek Czaputowicz rozmawiał w poniedziałek z kandydatką w wyborach prezydenckich na Białorusi Svietłaną Cichanouską – poinformował resort...

zobacz więcej

„Rozmawiałem telefonicznie ze Swiatłaną Cichanouską. Zapewniłem, że Białorusini mają pełne wsparcie Polski zarówno w swoim dążeniu do wolności ojczyzny, jak i codziennym życiu w Polsce. Dziś, 40 lat po porozumieniach sierpniowych, ta solidarność jest nam znów potrzebna” – napisał na Twitterze szef rządu.

Po wyborach prezydenckich na Białorusi, które według oficjalnych wyników po raz kolejny wygrał rządzący od 26 lat Alaksandr Łukaszenko, w wielu miastach tego kraju wciąż trwają protesty przeciw domniemanym fałszerstwom wyborczym. Odkąd trwają manifestacje, zatrzymano, w tym w wielu przypadkach brutalnie, ok. 7 tys. osób.

Kontrkandydatka Łukaszenki, przebywająca obecnie na Litwie, Cichanouska oświadczyła w poniedziałek, że jest gotowa wziąć na siebie odpowiedzialność i wystąpić w charakterze lidera narodowego.

źródło:
Zobacz więcej