RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Obywatele Ukrainy nie dopełnili obowiązku kwarantanny

Komendant Placówki SG w Tuplicach nałożył na nich 5-letni zakaz wjazdu do Polski oraz innych państw obszaru Schengen (fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO)
Komendant Placówki SG w Tuplicach nałożył na nich 5-letni zakaz wjazdu do Polski oraz innych państw obszaru Schengen (fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO)

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic w woj. lubuskim zatrzymali pięciu obywateli Ukrainy. Powodem było nieprzestrzeganie przez nich kwarantanny obowiązującej po przekroczeniu wschodniej granicy naszego kraju – poinformowała rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału SG Joanna Konieczniak.

Stan epidemii: ponad 57 tys. zakażeń koronawirusem. Kilkaset nowych przypadków

Kolejnych 595 zakażeń koronawirusem potwierdzono pozytywnymi wynikami badań laboratoryjnych – przekazało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia....

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE Do kontroli obcokrajowców doszło w czwartek, gdy jechali busem na ukraińskich numerach rejestracyjnych; prawdopodobnie wracali z pracy do swojego kraju.

– Podczas sprawdzania ich dokumentów ustalono, że pięciu z nich przyjechało do Polski pod koniec maja i nie zastosowało się do 14-dniowej kwarantanny; podali w trakcie kontroli granicznej fikcyjne adresy zamieszkania w Polsce i pojechali do Niemiec – powiedziała Konieczniak.

Komendant Straży Granicznej w Tuplicach wydał wobec cudzoziemców nakaz powrotu do ich kraju i nałożył na nich pięcioletni zakaz wjazdu do Polski oraz innych państw obszaru Schengen. Mężczyźni zostali odeskortowani do przejścia granicznego w Medyce i przekazani stronie ukraińskiej.

]

źródło:
Zobacz więcej