SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Dwa kościoły w Warszawie zamknięte. Proboszcz zakażony koronawirusem

Świątynie zamknięto (fot. Shutterstock/MikeDotta)
Świątynie zamknięto (fot. Shutterstock/MikeDotta)

Kościół Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia na Stegnach w Warszawie został zamknięty do odwołania. Powodem jest zakażenie koronawirusem, które wykryto u jednej z osób, która odwiedziła dom zakonny należący do Zgromadzenia Księży Marianów. Zakażenie COVID-19 wykryto również u proboszcza parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny na Wrzecionie.

Stan epidemii: ponad 57 tys. zakażeń koronawirusem. Kilkaset nowych przypadków

Kolejnych 595 zakażeń koronawirusem potwierdzono pozytywnymi wynikami badań laboratoryjnych – przekazało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia....

zobacz więcej

Marianie z kościoła na warszawskich Stegnach poinformowali, że 11 sierpnia domu zakonnym przy ul. św. Bonifacego 9 przez kilka godzin przebywała osoba, u której w niedzielę 16 sierpnia potwierdzono obecność koronawirusa SARS-CoV-2.

„Osoba ta nie odwiedziła kościoła parafialnego i nie sprawowała u nas Mszy świętej. Poinformowaliśmy natychmiast Państwową Inspekcję Sanitarną o zaistniałej sytuacji” – informują zakonnicy w komunikacie opublikowanym na stronach parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia na Stegnach.

Zgodnie z decyzją Inspekcji Sanitarnej, wszystkie osoby przebywające w domu zakonnym, które miały kontakt z osobą zakażoną, zostały objęte kwarantanną. „To oznacza, że nasz dom zakonny i kościół przy ul. św. Bonifacego 9 pozostaje zamknięty do czasu decyzji stosownych władz” – dodają marianie.

Zakażony koronawirusem jest także proboszcz innej warszawskiej parafii – Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny na Wrzecionie.

Parafia na Wrzecionie poinformowała na swoim profilu na Facebooku, że u ks. Marka Szymuli zakażenie koronawirusem wykryto w ubiegłym tygodniu.

źródło:
Zobacz więcej