RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Były rzecznik Trzaskowskiego grzmi ws. podwyżki dla posłów. Internauta przypomniał mu, ile zarobił

Kamil Dąbrowa był rzecznikiem prasowym prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego do marca 2020r. (fot. arch. PAP/Leszek Szymański / Twitter/@stanczykmaciej)

„Szanowna opozycjo! Reguła jest prosta: nigdy nie głosować tak jak @pisorgpl” – napisał na Twitterze Kamil Dąbrowa wicedyrektor Biura Marketingu Warszawy. Niedawny rzecznik prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego odniósł się do piątkowego głosowania, w którym Sejm przyjął zmiany w prawie podwyższające wynagrodzenia dla samorządowców, parlamentarzystów i osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie. Opozycja, która w większości zagłosowała za zamianami, znalazła się w ogniu krytyki.

Nowacka: Firmy mogą kupić dowolnego posła czy radnego za 2 tys. zł

Poparliśmy podwyżki, gdyż uważamy, że zmiany systemowe w wynagradzaniu osób sprawujących funkcje publiczne są niezbędne. Kraj, w którym...

zobacz więcej

„Nawet gdyby chodziło o całkowite zniesienie podadków i wypłatę każdej rodzinie kilograma złota miesięcznie. Nigdy! Wydawało mi się, że to oczywiste” – napisał w poście wicedyrektor Biura Marketingu Warszawy. (zachowana pisownia oryginalna dop. red.)

Ganiący opozycję głos byłego rzecznika Rafała Trzaskowskiego skomentował Maciej Stańczyk.

„Reguła jest prosta! Kamil Dąbrowa – urzędnik warszawskiego Ratusza, Stanowisko – Wicedyrektor Biura Marketingu Miasta. Wynagrodzenie za 2019 r. - 196 tys. złotych” – napisał w komentarzu, dołączając oświadczenie podatkowe Kamila Dąbrowy za miniony rok, które potwierdza podaną kwotę.źródło:
Zobacz więcej