RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Napieralski broni gestu władz Szczecina

Najnowsze

Popularne

Są tam pochowani naprawdę wspaniali ludzie, którzy walczyli o naszą ojczyznę (…) Widocznie pan prezydent uznał, że na cmentarzu trzeba położyć te kwiaty, oddać im cześć – powiedział w „Minęła 20” w TVP Info Grzegorz Napieralski z KO. Odniósł się w ten sposób do faktu, że wiceprezydent Szczecina, Krzysztof Soska w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej złożył kwiaty pod Pomnikiem Braterstwa Broni Żołnierzy Polskich i Radzieckich, odsłoniętym z okazji rocznicy rewolucji październikowej. Jak podkreślił polityk, pomnik znajduje się na cmentarzu, który – w jego ocenie – „jest jednym z najpiękniejszych w Europie”.

Władze miasta w rocznicę Bitwy Warszawskiej oddały hołd żołnierzom... radzieckim

Wiceprezydent Szczecina, Krzysztof Soska w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej złożył kwiaty pod Pomnikiem Braterstwa Broni Żołnierzy Polskich i...

zobacz więcej

– To jest tak naprawdę miejsce, gdzie leżą polscy żołnierze. (…) To jest miejsce, które upamiętnia również polskich żołnierzy, którzy ginęli na różnych frontach – mówił Napieralski. Jak argumentował polityk, dla pochowanych tu żołnierzy najważniejsza była Polska.

Kwiaty pod pomnikiem złożyła wraz z wiceprezydentem Szczecina przewodnicząca Rady Miejskiej Renata Łażewska. Soska miał w sobotę tłumaczyć, że „musimy mieć świadomość, że także w Bitwie Warszawskiej brali udział nie tylko Polacy” .

– Można w pewnym sensie mówić także o braterstwie broni. Wydaje mi się, że symbolika tego miejsca się zmienia, tak jak zmienia się nasz kraj. I warto chyba czasem nadawać nowe sensy tym miejscom, które być może na etapie planowania miały troszeczkę inny wymiar – mówił wiceprezydent miasta cytowany przez Radio Szczecin.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej