RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Łukaszenkę niepokoją wojska NATO w Polsce i na Litwie

Łukaszenka miał wyrazić niepokój w związku ze zwiększeniem obecności wojsk amerykańskich w Polsce (fot. REUTERS/Vasily Fedosenko)

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka oświadczył w sobotę, że jest zaniepokojony z powodu „eskalacji i rozbudowywania zbrojnego komponentu” w Polsce i na Litwie – podała państwowa białoruska agencja informacyjna BiełTA.

Waszczykowski: Na Białorusi możliwy scenariusz Jaruzelskiego

Ciągle jest też możliwy niestety scenariusz okrutny, scenariusz chiński à la „Plac Tiananmen”. Zdesperowany Łukaszenka może wzmocnić represje i...

zobacz więcej

Jak relacjonuje BiełTA, Łukaszenka na naradzie w Centrum Zarządzania Strategicznego w ministerstwie obrony podkreślił, że niepokoi go sytuacja na terytorium Polski i Litwy.

– Tam, jak wiadomo, odbywają się szkolenia natowskich wojsk. To jeszcze nie byłoby nic takiego, ale trwa eskalacja i rozbudowywanie zbrojnego komponentu na tych terytoriach – powiedział.

– Oczywiście, nie możemy tego nie widzieć i spokojnie to obserwować – dodał. Zaznaczył, że podczas porannego spotkania z szefem sztabu generalnego zauważył, że wojskowych „także niepokoi ten problem”.

źródło:

Zobacz więcej