RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

BiełTA: Łukaszenka powiedział, że Putin obiecał mu pomoc, jeśli będzie taka potrzeba

Władimir Putin rozmawiał telefonicznie z Aleksandrem Łukaszenką (fot. PAP/EPA/ALEXEI NIKOLSKY / SPUTNIK / KREMLIN POOL)

Aleksandr Łukaszenka powiedział, że prezydent Rosji Władimir Putin obiecał mu pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa Białorusi, jeśli będzie taka potrzeba – poinformowała białoruska państwowa agencja prasowa BiełTA.

Łukaszenka rozmawiał z Putinem. Jest gotów użyć wojska

W sobotę prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka rozmawiał z prezydentem Rosji Władimirem Putinem o sytuacji na Białorusi. Stwierdził, że musi się...

zobacz więcej

W sobotę prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka rozmawiał z prezydentem Rosji Władimirem Putinem o sytuacji na Białorusi. Stwierdził, że musi się skontaktować się z Putinem ze względu na zagrożenie „nie tylko dla Białorusi".

Jak poinformował Kreml, po telefonicznej rozmowie „obie strony wyraziły przekonanie, że problemy, które się pojawiły, zostaną wkrótce uregulowane”.

„Najważniejsze jest, aby problemów tych nie wykorzystały siły destrukcyjne, dążące do tego, aby zaszkodzić wzajemnie korzystnej współpracy dwóch państw w ramach Państwa Związkowego" – głosi komunikat wydany po rozmowach.

Od początku tygodnia na Białorusi trwają protesty związane z wynikami wyborów prezydenckich z 9 sierpnia. Według oficjalnych rezultatów wybory wygrał Łukaszenka zdobywając 80,1 proc. głosów.

źródło:

Zobacz więcej