Prezydent Trump o umowie ws. polsko-amerykańskiej współpracy wojskowej

Prezydent USA Donald Trump (fot. PAP/EPA/Chris Kleponis / POOL)

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump napisał, że podpisana dziś umowa o współpracy wojskowej pomiędzy Polską a USA zwiększy obecność wojsk amerykańskich w Polsce oraz poprawi bezpieczeństwo w tej części Europy. W oświadczeniu prezydenta USA czytamy, że umowa to zwieńczenie kilkumiesięcznych negocjacji zapoczątkowanych deklaracjami podpisanymi przez Donalda Trumpa i prezydenta Polski Andrzeja Dudę.

400 dolarów tygodniowo dla bezrobotnych. Rozporządzenie z podpisem prezydenta Trumpa

Donald Trump podpisał w sobotę rozporządzenie wykonawcze, wprowadzające kolejne środki pomocy dla osób najbardziej dotkniętych pandemią...

zobacz więcej

Zwiększenie amerykańskiego kontyngentu wojskowego w naszym kraju ma pomóc krajom tego regionu w zachowaniu demokracji, wolności i suwerenności.

Prezydent Donald Trump dodał, że umowa pomiędzy Polską a USA jest modelowym przykładem dla innych krajów, zapewnia długofalową współpracę militarną oraz wspomaga wojsko amerykańskie w wypełnianiu jego misji.

Umowę o współpracy wojskowej podpisali w Warszawie minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak i amerykański Sekretarz Stanu Mike Pompeo.

źródło:
Zobacz więcej