Autokar z dziećmi wypadł z autostrady. Są informacje o rannych

Autokarem podróżowały dzieci z Żywca udające się na wypoczynek do Mikoszewa (fot. PAP/Marcin Gadomski)

Po wypadku autokaru, w który sobotę rano wypadł z autostrady A1 w kierunku Gdańska w miejscowości Stanisławie (Pomorskie), jedna osoba jest w stanie ciężkim, a trzy w stanie średnim – poinformował Marcin Tymiński z biura prasowego wojewody pomorskiego.

Wypadek na Wisłostradzie. Autokar wiózł 28 dzieci

– Do kolizji czterech aut doszło na warszawskiej Wisłostradzie. Zderzył się autokar, ciężarówka i dwa samochody osobowe. Ranny kierowca autokaru...

zobacz więcej

Autobusem jechało 31 osób. Podróżowało nim 22 dzieci, w wieku od 7 do 17 lat, z Żywca (Śląskie) jadących na wypoczynek wakacyjny do Mikoszewa (Pomorskie). Pozostali to dorośli, w tym opiekunowie.

Tymiński podał, że poszkodowani trafili ogółem do pięciu szpitali w Gdańsku, a niektórzy także do szpitali w Starogardzie Gd., Tczewie, Kościerzynie, Elblągu i w Grudziądzu.

– Jedna osoba jest w stanie ciężkim, trzy w stanie średnim. Reszta osób jest hospitalizowana – wyjaśnił.

W sobotę ok. godz. 5.40 autokar przewożący dzieci z niewiadomych przyczyn zjechał z autostrady A1 w kierunku Gdańska w miejscowości Stanisławie, przebił barierki ochronne, przekoziołkował i ponownie stanął na kołach. Utrudnienia w ruchu trwały ok. czterech godzin.

W akcji ratunkowej wzięły udział 23 zastępy straży pożarnej, kilkanaście karetek pogotowia i dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dla rodzin osób jadących autokarem wojewoda pomorski uruchomił infolinię: (58) 301-17-34.

Wszystkie okoliczności wypadku autokaru wyjaśniać będzie prokuratura. Policja sprawdziła, że kierowca był trzeźwy.

źródło:

Zobacz więcej