Dariusz Rosati opublikował fotomontaż. Na zdjęciu Jaruzelski i prezes TK

Wpis cały czas znajduje się na koncie posła KO (fot.Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto via Getty Images)

Były członek PZPR, obecnie poseł KO Dariusz Rosati, zamieścił na Twitterze fotomontaż. Widać na nim Wojciecha Jaruzelskiego i Julię Przyłębską. To fejk, który krąży w internecie od wielu miesięcy.

Posłanka PO przesyła zdjęcie prezes TK z Jaruzelskim. „To ordynarny fejk”

Na Twitterze pojawiło się zdjęcie przedstawiające rzekomo Julię Przyłębską witającą się z Wojciechem Jaruzelskim. W rzeczywistości był to...

zobacz więcej

„W 1987 r. PRL-owska Rada Państwa powołała Julię Przyłębską na sędzię. Nominację wręczał Wojciech Jaruzelski” – napisał polityk pod fejkowym zdjęciem. Warto przypomnieć, że Rosati ponad 20 lat należał do PZPR.

Faktycznie zdjęcie zostało wykonane 19 lipca 1989 r. i widać na nim nie Przyłębską, a Mikołaja Kozakiewicza, byłego marszałka Sejmu PRL wraz z marszałkiem Senatu Andrzejem Stelmachowskim, którzy zawiadomili wówczas Jaruzelskiego o wyborze na prezydenta PRL.

Na przerobionej fotografii, która pojawiła się na Twitterze, na miejscu Kozakiewicza pojawiła się prezes TK Julia Przyłębska. To nie pierwszy przypadek, gdzie politycy opozycji próbują uderzyć w prezes TK, niedawno fałszywka została podana dalej na Twitterze przez Joannę Kluzik-Rostkowską, posłankę PO i byłą minister edukacji.

źródło:
Zobacz więcej