RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ennaoui pobiła rekord Polski, ustanowiony 39 lat temu

Bardzo dobry wynik Polki nie dał jej jednak medalu (fot.Adam Nurkiewicz/Getty Images)

Sofia Ennaoui ustanowiła rekord Polski w biegu na tysiąc metrów podczas mityngu Diamentowej Ligi w Monako. Ennaoui uzyskała czas 2:32:30 i poprawiała poprzedni rekord sprzed 39 lat o 0,4 sekundy. Pomimo poprawienia rekordu Polski 24-letnia Ennaoui zajęła w Monako szóste miejsce. Wygrała Kenijka Faith Kipyegon – 2:29:15.

Alerty IMGW dla kilku województw. Niebezpieczne burze z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę rano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla woj. dolnośląskiego i opolskiego, a...

zobacz więcej

Sofia Ennaoui w mityngu Diamentowej Ligi czasem 2.32.30 poprawiła 39-letni rekord Polski w biegu na 1000 m. Rekord globu wynikiem 12.35,36 ustanowił na dystansie 5000 m reprezentant Ugandy Joshua Cheptegei.

To była pierwsza okazja lekkoatletów, by sprawdzić się w tym najbardziej prestiżowym cyklu. Zazwyczaj sierpień to szczyt sezonu, ale teraz – z powodu pandemii koronawirusa – dopiero się rozkręca. Ale padło kilka znakomitych wyników.

Ennaoui, wicemistrzyni Europy na 1500 m, zajęła w piątek szóste miejsce. Wróciła do szybkiego biegania po walce z kontuzją i przerwanym nagle z tego powodu sezonie 2019. Była głodna startów, rywalizacji i sprawdzenia się na międzynarodowej scenie. Dotychczas najlepszy wynik w polskiej lekkoatletyce na 1000 m należał do Jolanty Januchty i był o 0,4 s gorszy.

Piątkowy bieg był jednym z najszybszych w historii. Wygrała go w rewelacyjnym czasie 2.29,15 Kenijka Faith Kipyegon. Mistrzyni olimpijska na 1500 m poprawiła rekord Afryki, a do rekordu świata zabrakło jej zaledwie 0,17 s.

źródło:
Zobacz więcej