RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koncert w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej

To niezwykle ważne wydarzenie, którego setna rocznica przypada w tym roku, stało się inspiracją do zorganizowania koncertu (fot. MIIWŚ)

W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zostanie zorganizowany koncert z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej. 15 sierpnia 2020 r. wystąpi Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis.

„Financial Times”: W 1920 r. Polska zapobiegła sowietyzacji Europy

„Financial Times” w artykule profesora Andrzeja Nowaka opublikowanym na stronie internetowej pisma FT.com – z inicjatywy Polskiej Fundacji...

zobacz więcej

To niezwykle ważne wydarzenie, którego setna rocznica przypada w tym roku, stało się inspiracją do zorganizowania koncertu, w trakcie którego będzie można usłyszeć utwory przepełnione polskością oraz miłością do ojczyzny, w klasycznym wykonaniu Polskiego Chóru Kameralnego Schola Cantorum Gedanensis. Zespół należy do europejskiej muzycznej elity. Tworzą go 12 głosów żeńskich i 12 męskich. 

Na scenie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zabrzmią uważana za pierwszy polski hymn państwowy „Bogurodzica”, pieśni Ignacego Jana Paderewskiego i Feliksa Nowowiejskiego, a także kompozycje Krzesimira Dębskiego czy Krzysztofa Pendereckiego. Ponadto publiczność wysłucha znanych melodii żołnierskich pieśni legionowych w brawurowym opracowaniu Ireneusza Łukaszewskiego na chór a capella, takich jak „Wojenko, wojenko” oraz „O mój rozmarynie”.

Koncert organizowany 15 sierpnia jest wspólnym przedsięwzięciem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Narodowego Centrum Kultury w Warszawie oraz Polskiego Chóru  Kameralnego Schola Cantorum Gedanensis w Gdańsku.

Koncert odbędzie się w sali konferencyjnej. Początek wydarzenia o godz. 18.00.

 

źródło:
Zobacz więcej