RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Powiedział, że ma nóż w kieszeni i ukradł ze stacji paliw 38 piw i 77 kartonów papierosów

Zatrzymany rozbójnik ze stacji (fot. policja)

Nietypowego rozboju dopuścił się 29-letni Staszowa, który zrabował z jednej ze stacji paliw 38 butelek piwa i 77 kartonów papierosów. Nie dosyć, że mężczyzna dokonał napadu w „trzech ratach”, to jeszcze ograniczył się do groźby, że spali stację i ma nóż w kieszeni, którego nie zawaha się użyć.

W minioną środę około godziny 6.00 do dyżurnego staszowskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że młody mężczyzna, grożąc nożem, dokonał kradzieży piwa oraz papierosów z jednej ze stacji paliw.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że napad odbywał się na „trzy raty” pomiędzy godziną 04.00 a 05.40. Napastnik w trakcie swoich „wizyt” groził pracownikom, że spali stację, ostrzegając ich jednocześnie, że w kieszeni ma nóż, którego nie zawaha się użyć, jeżeli nie spełnią jego żądań. W sumie zrabował 38 butelek piwa oraz 77 kartonów papierosów różnych marek. Wartość start stacji oszacowano na blisko półtora tysiąca złotych.

Policjanci przejrzeli nagrania z monitoringu i rozpoznali rozbójnika, po którego natychmiast pojechali. W pokoju 29-latka odnaleźli część skradzionego towaru. Mężczyzna został zatrzymany, a ostatnie dwie noce spędził w policyjnym areszcie.

W czwartek usłyszał w prokuraturze zarzuty rozboju, do których popełnienia się nie przyznał. W piątek sąd aresztował go na dwa miesiące. Za rozbój grozi do 12 lat więzienia.

źródło:
Zobacz więcej