RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Białoruś: Kolejny Polak wypuszczony na wolność

Mężczyzna jest już bezpieczny (fot. PAP/EPA/TATYANA ZENKOVICH)

Czwarty z zatrzymanych w Mińsku podczas protestów obywateli Polski jest już na wolności – dowiedziała się ze źródeł dyplomatycznych w Mińsku. Pozostała trójka wyszła z aresztów w czwartek.

Znęcanie psychiczne, tortury, katowanie. Wstrząsająca relacja Polaków zatrzymanych na Białorusi

– Cały czas byliśmy skuci. Ktokolwiek się poruszył, prosił o wodę czy wyjście do toalety, był bity pałkami – mówi o pobycie w areszcie Kacper...

zobacz więcej

– Mężczyzna został wypuszczony z aresztu i jest już bezpieczny – poinformował rozmówca w polskiej placówce dyplomatycznej.

Wcześniej informowano, że został on ukarany grzywną za udział w nielegalnym zgromadzeniu. W sumie od niedzieli w Mińsku w czasie protestów zatrzymano czterech Polaków. Dwaj z nich to Witold Dobrowolski i Kacper Sienicki, którzy wyszli w czwartek z aresztu w Żodzinie. Jeszcze jeden mężczyzna przebywał na Białorusi w odwiedzinach u narzeczonej i też był aresztowany, ale teraz również jest na wolności.

Oprócz czterech Polaków zatrzymanych w Mińsku, na nieprzyjemności naraziły się dwie polskie turystki w Grodnie. Zatrzymano je przypadkowo w niedzielę, lecz już w poniedziałek były na wolności dzięki interwencji konsulatu generalnego RP w Grodnie.

źródło:

Zobacz więcej