RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Most jak biało-czerwona flaga. W Płońsku uczczono 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej

W krajobrazie Płońska jak biało-czerwona flaga prezentuje się czterdziestometrowy most kolejowy na linii z Nasielska przez Raciąż do Sierpca (fot. Twoje Info)

W obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej włączyły się PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Wspólnie z Jednostką Strzelecką 1006 Płońsk i Miastem Płońsk (woj. mazowieckie) upamiętnione zostało zwycięstwo polskiego oręża. Most kolejowy w Płońsku nad rzeką Płonką został pomalowany w narodowe barwy.

Poczta Polska przyłączyła się do obchodów 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej

Poczta Polska upamiętnia 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej emisją okolicznościowych znaczków i wystawą poświęconą pocztowcom, biorącym udział w...

zobacz więcej

W krajobrazie Płońska jak biało-czerwona flaga prezentuje się czterdziestometrowy most kolejowy na linii z Nasielska przez Raciąż do Sierpca. Obiekt przed 15 sierpnia został pomalowany w narodowe barwy przez kolejarzy z PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i symbolicznie przypomina o zwycięstwie polskiego wojska w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. 

Upamiętnienie Bitwy Warszawskiej, przez wprowadzenie w przestrzeń Płońska narodowych barw, zaproponowała Jednostka Strzelecka 1006 Płońsk i Miasto Płońsk. Zarząd PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zapewnił warunki do wykonania okolicznościowej akcji. 

Most nad rzeką Płonką to konstrukcja o długości 40 metrów na jednotorowej linii. Przeprawa pochodzi z 1924 r. Podróżnym most zapewnienia sprawne przejazdy koleją między północą Mazowsza a stolicą.

źródło:
Zobacz więcej