RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent: Dworek Milusin na liście Pomników Historii RP

Podpisałem rozporządzenie o wpisaniu dworku „Milusin” wraz z całą zabytkową częścią na listę Pomników Historii Rzeczypospolitej – poinformował prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości otwarcia Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Duda: Dzisiejsze nominacje generalskie wśród najbardziej symbolicznych w historii

Dzisiejsze nominacje generalskie są jednymi z najbardziej symbolicznych w historii Wojska Polskiego, które ma poczucie kontynuowania tradycji...

zobacz więcej

– W czwartek miałem przyjemność podpisać rozporządzenie o wpisaniu dworku Milusin wraz z całą częścią zbytkową, która się znajduje, czyli wszystkim obiektami i zespołem parkowym na listę Pomników Historii Rzeczypospolitej – powiedział prezydent Duda.

Jak podkreślił, „w ten sposób wraz z wicepremierem, ministrem kultury i dziedzictwa narodowego Piotrem Glińskim i jego współpracownikami staraliśmy się podkreślić wyjątkowość tego momentu i tego wydarzenia”. – Mam nadzieję, że ten akt i decyzja przyczyni się do lepszej ochrony tego miejsca i umożliwi lepszą dbałość o nie, i pamięć o wielkich dokonanych marszałka Józefa Piłsudskiego, które są nie do przecenienia – dodał.

Prezydent wyraził nadzieję, że do Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku „będą przybywać tłumy młodzieży, żeby młodzież dowiadywała się, co to znaczy kochać ojczyznę; i że to miejsce będzie miejscem dyskusji o trudnych czasach II RP” – podkreślił.

Nawiązując do obchodów rocznicowych, Duda wyraził radość z otwarcia Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. – Cieszę się, że dzisiaj otwieramy ten budynek wraz wystawą stałą, bo to wspaniale, że 100–lecie Bitwy Warszawskiej jest uświetnione najbardziej przez to muzeum i tę uroczystość – mówił

źródło:
Zobacz więcej