RAPORT

Wojna na Ukrainie

Premier: Przyspieszenie inwestycji infrastrukturalnych konieczne do wyjścia z pandemii

Przyspieszenie realizacji inwestycji infrastrukturalnych jest konieczne w momencie wychodzenia z kryzysu po koronawirusie – podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że to pomoże przyciągnąć nowych inwestorów.

Emilewicz: Stawiamy na inwestycje

Fundusz Odbudowy pomoże realizować inwestycje z bardzo wielu obszarów. Priorytetowe będą te, które przyczyniają się do wzrostu konkurencyjności...

zobacz więcej

Szef rządu brał udział w uroczystości otwarcia odcinka autostrady A2 między węzłem Lubelska a początkiem obwodnicy Mińska Mazowieckiego.

Premier odnosząc się do nowego odcinka autostrady A2 podkreślił, że kiedy będziemy wychodzić z kryzysu pandemii, konieczne będzie przyspieszenie realizacji inwestycji infrastrukturalnych, m.in. dróg. Jego zdaniem takie działanie przyciągnie też do Polski nowych inwestorów.

– Temu będą służyć założenia rozwojowe najbliższych lat. To jest ważne w sytuacji, kiedy cały świat boryka się z kryzysem, jakiego nie było od II wojny światowej. Przez szybki rozrój infrastruktury komunikacyjnej, Polska pokazuje się jako gracz, który ma najlepsze warunki dla przedsiębiorców międzynarodowych – powiedział szef rządu.

Morawiecki dodał, że dowodem jego słów jest raport instytucji zależnej od „Financial Times”, z którego wynika, że w miesiącach kiedy szalał koronawirus, Polska znalazła się na pierwszym miejscu wśród 165 krajów w zakresie przyciągania nowych inwestycji zagranicznych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej