RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Silnie żrąca substancja na ulicach Warszawy. Służby zabezpieczają teren

Na miejscu, oprócz strażaków, działania prowadzi policja, a także Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska (fot. PAP/Marcin Bielecki, zdjęcie ilustracyjne)

W pobliżu Elektrociepłowni Siekierki w Warszawie z beczek wylano silnie żrącą substancję, najprawdopodobniej kwas solny – poinformował mł. kpt. Michał Wichrowski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Służby zabezpieczają teren.

Awaria w Warszawie: tysiące mieszkańców kolejny dzień bez wody

Z uwagi na rozmiary awarii wodociągu, do której doszło w okolicy ronda Dżochara Dudajewa, normalna dostawa wody może być przywrócona ok. godz. 15 –...

zobacz więcej

Zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło do strażaków przed godz. 3 w nocy. Około metr od ogrodzenia elektrociepłowni wykryto substancję, najpewniej rozlaną ze znajdujących się w pobliżu beczek.

Załoga po przybyciu na miejsce potwierdziła drażniący zapach. W powietrzu unosiła się mgiełka, która według ochrony zakładu nie występuje w tym rejonie.

Na miejsce udała się grupa ratownictwa chemicznego, która oceniła, że żrąca substancja to kwas solny.

Służby zabezpieczają teren. Na miejscu, oprócz strażaków, działania prowadzi policja, a także Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

źródło:

Zobacz więcej