RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Śmierć młodego księdza w górach. Ten film powstał chwilę przed tragedią

Według świadków pod księdzem osunął się kamień (fot. FB/Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej, arch.PAP/Pawel Kula)

Po tragicznej śmierci młodego księdza w Tatrach, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży opublikowało nagranie. Widać na nim ks. Jaromira Buczaka, który niedługo później osunął się do żlebu i zginął. Miał 34 lata.

Wypadek na Rysach. Zginął młody ksiądz

Do tragicznego wypadku doszło w środę w Tatrach. Z wysokości kilkudziesięciu metrów ze szlaku na Rysy spadł ksiądz Jaromir Buczak. Zginął na...

zobacz więcej

W środę na szlaku na Rysy doszło do wypadku. Zginął ks. Jaromir Buczak z parafii Trzciana koło Bochni. Spadł z środkowej części „grzędy" w górnej części szlaku; to miejsce zabezpieczone jest łańcuchami. Według świadków pod duchownym osunął się kamień.

Ks. Jaromir Buczak miał 34 lata. Kapłanem był od 2013 r. Pracował w parafii Trzciana koło Bochni. Był też dekanalnym asystentem młodzieży dekanatu lipnickiego, asystentem oddziału KSM Trzciana.

To właśnie młodzież z KSM opublikowała na Facebooku nagranie z tej tragicznej wycieczki. Widać na nim postać księdza i kilku innych osób.Msza święta pogrzebowa za odbędzie się w piątek w Kościele pw. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie o godz. 16.

źródło:
Zobacz więcej