RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Awaria w Warszawie: tysiące mieszkańców kolejny dzień bez wody

Brygady MPWiK intensywnie pracują nad usunięciem awarii magistrali wodociągowej Pasma Pruszkowskiego (fot. PAP/Marcin Obara)

Z uwagi na rozmiary awarii wodociągu, do której doszło w okolicy ronda Dżochara Dudajewa, normalna dostawa wody może być przywrócona ok. godz. 15 – przekazał rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie Marek Smółka.

Awaria wodociągu w stolicy. Wyznaczono objazdy

W Warszawie doszło do poważnej awarii magistrali doprowadzającej wodę do Pasma Pruszkowskiego. Wskutek zdarzenia zalało skrzyżowanie Alei...

zobacz więcej

Rzecznik prasowy MPWiK Marek Smółka podkreślił, że brygady MPWiK intensywnie pracują nad usunięciem awarii magistrali wodociągowej Pasma Pruszkowskiego w Al. Jerozolimskich na wysokości ul. Popularnej.

– Sytuacja okazała się bardziej skomplikowana, niż wcześniej przypuszczaliśmy. Pęknięcie jest wzdłuż spodu magistrali i ma 10 m długości. Pracownicy spawają uszkodzoną rurę. Zakładamy, że te roboty zostaną zakończone ok. godz. 11 – powiedział. Wskazał, że następnie trzeba będzie przeprowadzić próby ciśnieniowe. Dlatego wznowienie dostawy wody może nastąpić ok. 15.

Z uwagi na miejsce awarii bez wody są: Piastów, Michałowice, Ursus i Pruszków. W części Ursusa i Pruszkowa jest zabezpieczona dostawa wody do pierwszego piętra budynków wielorodzinnych z ujęć awaryjnych, w tych rejonach nie będzie wody na wyższych piętrach.

MPWiK przekazał, że w rejonach gdzie nie ma możliwości awaryjnej dostawy wody zostały zabezpieczone beczkowozy.

Do awarii magistrali doprowadzającej wodę do Pasma Pruszkowskiego doszło w czwartek rano. Wskutek zdarzenia zalane zostało skrzyżowanie Alej Jerozolimskich i ul. Popularnej.

źródło:

Zobacz więcej