RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kolejna partia oleju z ryżu wycofana

Olej wyprodukowany został w Tajlandii (fot.pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne)

Główny Inspektor Sanitarny poinformował, że wycofuje ze sprzedaży kolejną partię produktu o nazwie „Rizi, Olej z ryżu”. Na podstawie badań przeprowadzonych przez władze Holandii stwierdzono przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu estrów glicydowych w oleju.

Nowy komunikat GIF. Ten lek wycofano z obrotu

Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży jednej serii kropli uspokajających spokojnych (Guttae Sedative). W...

zobacz więcej

Z obrotu w Polsce wycofywano olej ryżowy „Rizi” w butelkach o pojemności 1000 ml oznaczonych datą minimalnej trwałości – 13.09.2021. Importerem jest Heuschen & Schrouff Oriental Foods Trading. Wyprodukowany został w Tajlandii.

Jak poinformował GIS w komunikacie, „stwierdzono przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu estrów glicydowych”. Na podstawie tych wyników badań władze Holandii uznały tę partię oleju za produkt niebezpieczny.

Państwowa Inspekcja Sanitarna nadzoruje proces wycofywania i działania podejmowane przez odbiorców produktu w Polsce. Osoby, które kupiły ten produkt nie powinny go spożywać.

źródło:
Zobacz więcej