RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

1,5 tys. zgonów w ciągu doby. W Stanach Zjednoczonych epidemia wciąż przybiera na sile

Niepokojący jest wzrost liczby pozytywnych wyników testów (fot. Reuters/Mario Anzuoni)

Według najnowszych danych raportu Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore w ciągu ostatniej doby w USA odnotowano 1 499 nowych przypadków śmiertelnych oraz 55 910 zakażeń Covid-19. Doradca Białego Domu dr Anthony Fauci wyraził zaniepokojenie, że epidemia się wciąż nasila.

Koronawirus w USA: Eksperci apelują o zakładanie maseczek

Powszechne noszenie maseczek może do 1 grudnia uchronić przed śmiercią na Covid-19 nawet ok. 70 tys. Amerykanów - wynika z modelu University of...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Amerykańska uczelnia informuje, że łączna liczba przypadków koronawirusa w Stanach Zjednoczonych od początku pandemii sięga 5 242 184. Zmarło 166 971 osób.

Fauci, który jest doradcą Białego Domu ds. koronawirusa podczas panelu National Geographic zwrócił uwagę, że amerykańscy urzędnicy ds. zdrowia publicznego zaczynają odnotowywać w niektórych regionach kraju „niepokojący” wzrost wskaźnika testów na obecność koronawirusa z wynikiem pozytywnym.

– Podsumowując, nie jestem zadowolony z tego, jak wygląda sytuacja. Z pewnością nie jesteśmy tam, gdzie – miałem nadzieję – będziemy. Znajdujemy się w środku bardzo poważnej historycznej pandemii – dodał.

Z grubo ponad pięcioma milionami infekcji i niemal 167 tys. zgonów sytuacja w Ameryce jest alarmująca.

W minioną środę zarejestrowano ponad 1500 zgonów spowodowanych przez Covid-19, co oznacza najbardziej śmiercionośny dzień w kraju od końca maja.

Fauci, dyrektor National Institute of Allergy and Infectious Diseases, przestrzegał już wcześniej przed potencjalnym wzrostem przypadków koronawirusa w takich stanach jak Ohio, Tennessee, Kentucky i Indiana. – Podczas gdy niektóre stany zaczynają zauważać nasilenie pandemii, w Kalifornii, na Florydzie, Teksasie i Arizonie jest poprawa; "mają teraz mniej zgonów, mniej hospitalizacji, mniej przypadków – zauważył doradca Białego Domu.

Wcześniej argumentował, że koronawirus jest tak zakaźny, że prawdopodobnie nigdy nie zniknie całkowicie. Światowi przywódcy i urzędnicy ds. zdrowia publicznego, dodał, mogą jedynie pracować nad sprowadzeniem pandemii do „niskiego poziomu”.

źródło:

Zobacz więcej